بررسی اهمیت میزبانی CRM در کسب و کار
بررسی اهمیت میزبانی CRM در کسب و کار آموزش

میزبانی CRM چگونه می تواند به بیزینس شما کمک کند ؟

CRM یا همان مدیریت ارتباط با مشتری یکی از کله گنده های دنیای تجارت است . همه مشاغل می دانند که استفاده از میزبانی CRM می تواند به رشد شرکتشان کمک کند . اما ممکن است ندانند که چگونه از آن به درستی استفاده کنند .

صرف نظر از این که چقدر شرکت شما بزرگ است ، ممکن است بخواهید با استفاده از سولوشن های میزبانی CRM ، روابط محکم تری با مشتریان خود ایجاد کنید . که در نهایت این کار ، به شما در فروش بیشتر خدمات یا محصولاتتان و همچنین گسترش بیزینس شما بیشتر کمک می کند .

وقتی نوبت به سولوشن های میزبانی CRM می رسد ، باید دقت کنید تا عاقلانه انتخاب کنید ! و حتما اطمینان حاصل کنید که بهترین گزینه را برای روان و آسان بودن کارتان انتخاب می کنید .

یک میزبانی CRM مناسب به شما کمک می کند تا  سایت شما در نهایت منجر به فروش ، مدیریت مخاطبین ، نظارت بر تعاملات مشتری و موارد دیگر شود.

در این قسمت برخی از بهترین مواردی که می توان در سیستم های میزبانی CRM جستجو کرد ، آورده شده ایم :

چرا باید از میزبانی CRM استفاده کنید ؟

میزبانی CRM

طبق یک نظرسنجی توسط American Express ، 91٪ از مشتریانی که تجربه خوبی از یک شرکت ندارند ، هیچوقت دوباره به آن برنخواهند گشت و دیگر از آن خرید نمی کنند .

با این حال ،  ، 70٪ گفتند که اگر این مسائل حل شود، شاید تمایل به بازگشت داشته باشند .

استفاده از CRM می تواند به حل مسائل و آسان تر شدن ذخیره سازی داده ها کمک کند . به جای استفاده از ایمیل یا صفحه گسترده برای پیگیری داده ها یا تعاملات خدمات مشتری ، یک نرم افزار عالی CRM تمام آن اطلاعات را به خوبی در دسترس شما قرار می دهد .

هنگامی که از نرم افزار CRM در مشاغل خود استفاده می کنید ، در صورت نیاز به پیگیری ، به کمک بهینه سازی و پردازش هایی مثل بازاریابی ، فروش و پشتیبانی از طریق اتومایتک کردن ایمیل ها و هرگونه فعالیت به شما و کارفرمایان اطلاع داده می شود .

داشتن میزبانی CRM برای کمک به این زیرساخت های پیچیده  آن هم با قیمت خیلی کم در ماه خیلی مهم است .

بهترین ارائه دهندگان میزبانی CRM وب سایت و CRM شما را ایمن نگه می دارند . و همچنین نظارت بر سرور ، بکاپ گیری ، پشتیبانی از تعادل بار و پیگیری مسئله را هم انجام می دهند .

میزبانی CRM در مقابل CRM Self-Hosted

میزبانی CRM

هنگامی که شما در حال جستجو برای نرم افزار و میزبانی CRM هستید ، ممکن است متوجه شوید که می توانید بین میزبانی CRM و میزبانی CRM self-hosted انتخاب کنید .

برخی از بهترین خدمات از طریق شبکه ابری مثل Amazon Web Services یا Microsoft Azure میزبانی می شوند . اگرچه این نوع نرم افزار میزبانی CRM می تواند گزینه مناسبی باشد ، اما گرانتر است .

با این حال ، برای برخی از کار آفرینان ، عدم نیاز به نصب ، پیکربندی و نگهداری نرم افزار CRM خود به این معنی است که پرداختن این هزینه اضافی ممکن است برای آن ها ارزش داشته باشد .

برای آن دسته از کار آفرینانی که وقت و هزینه لازم برای یافتن یک نرم افزار CRM self-hosted را دارند ، می تواند گزینه خوبی باشد زیرا به آن ها امکان می دهد انعطاف پذیری و کنترل بیشتری بر داده های خود داشته باشیند . و همچنین مقرون به صرفه تر است .

به جای پرداخت هزینه ماهانه برای برنامه میزبانی ، احتمالاً فقط باید یک بار هزینه صدور مجوز را پرداخت کنند یا فقط برنامه را بارگیری کنند .

با استفاده از یک نرم افزار CRM که بصورت self-hosted ارائه می شود ، می توانید ویژگی ها ، داشبورد و برنامه های افزودنی خود را تغییر دهید . تا از برنامه به بهترین شکل و متناسب با نیاز های خود استفاده کنید .

 CRM self-hosted منبع باز

میزبانی CRM

در حالی که سیستم عامل های میزبانی CRM منبع باز زیادی در دسترس هستند ، اما می توانند بسیار هزینه بر باشند .

برخی از برنامه های نرم افزاری به عنوان سرویس ممکن است به ازای هر کاربر 50 دلار در هر ماه هزینه داشته باشد . که برای کسب و کار های جدید یا در حال رشد بسیار گران به حساب می آید و نمی تواند در حد یک بودجه ی محدود خلاصه شود .

اما ، اگر بودجه زیادی برای نرم افزار CRM ندارید ، خوشبختانه راه هایی برای حل این مشکل وجود دارد . اگر کمی تحقیق کنید ، می توانید گزینه های CRM self-hosted زیاد و قابل دسترسی را پیدا کنید .

با این حال ، متوجه خواهید شد که گزینه های متن باز هم وجود دارند که ابزار های رایگان را به شما ارائه می دهند .

به احتمال زیاد ، این برنامه کاملاً رایگان نخواهد بود . زیرا باید از قبل خودتان نرم افزار CRM را نصب ، پیکربندی و پشتیبانی کنید .

در غیر این صورت ، می توانید نرم افزار CRM رایگان را در جا های دیگری پیدا کنید . این خدمات ” freemium ” از برنامه های تجاری مثبت است .

احتمالاً با توجه به تعداد کاربرانی که مجاز به دسترسی به آن ها هستید ، میزان ذخیره سازی یا دسترسی به ویژگی ها برای شما تعیین خواهد شد . پس از شروع رشد کسب و کارتان ، اگر فکر می کنید خواسته های بیشتری دارید ، می توانید به نسخه های پولی ارتقا دهید .

استفاده از CRM برای رونق کسب و کار 

میزبانی CRM

نرم افزار CRM نقشی حیاتی در تجارت دارد . این نرم افزار به جمع آوری و سازماندهی داده ها از منابع مختلفی کمک می کند که می توانند به شما در رشد کسب و کارتان کمک کنند .

با استفاده از یک سیستم معتبر و قابل اعتماد CRM ، در واقع به کاهش تأثیر خطا های انسانی کمک می کنید و وقتتان را برای تمرکز روی موارد دیگر مثل رشد بیزینس تان صرف می کنید !

هنگامی که یک نرم افزار CRM را اجرا کردید ، حواستان باشد که پلتفرم را کنترل کرده و اطمینان حاصل کنید که متناسب با نیاز شما مفید و کاربردی است .

پس از نصب آن ، متوجه خواهید شد که نرم افزار CRM و برنامه های میزبانی ارزش سرمایه گذاری دارند . طبق یک نظرسنجی توسط Nucleus Research ، تجارت شما بابت هر دلار هزینه شده ، سرمایه گذاری اولیه عظیمی بیش از 8.70 دلار خواهد داشت .

اگرچه در ابتدا به نظر می رسد یک سرمایه گذاری عظیم باشد ، ولی شک نکنید ارزش دارد که برای کمک به پیشرفت شغلتان ، میزبانی CRM را در نظر بگیرید .