ثبت دامنه

لوکس هاست ارائه دهنده خدمات جستجو، انتقال و ثبت دامنه, شما می‌توانید با خرید دامنه از سایت ما آدرس اینترنتی خود را ارزان تر از همه جا ثبت کنید

ثبت دامنه در لوکس هاست، دارای ویژگی ها و مزایای بسیاری است که با بهترین قیمت ثبت و تمدید Domain به شما ارائه می شود.

پشتیبانی وردپرس
  • ثبت ارزان‌ترین دامنه ها
  • استعلام دامنه
  • خرید آنی دامنه
  • بررسی دامنه‌های آزاد
  • خرید دامنه io
  • خرید دامنه xyz

خرید دامنه سایت

ثبت دامنه ir

ثبت تمام دامنه های ir زیر نظر سامانه ایرنیک (مرکز ثبت دامنه کشوری ایران) صورت می‌پذیرد. در صورتی که علاقه مند به ثبت دامنه ir هستید می‌توانید از طریق لوکس هاست اقدام به ثبت دامنه‌ی مورد علاقه خود بکنید.

ثبت دامنه com

در صورتی که به فکر جهانی کردن کسب و کار آنلاین خود هستید در ابتدا می‌توانید از پسوند com برای دامنه سایت خود استفاده نمایید. برای ثبت دامنه خود از دکمه زیر استفاده نمایید.

خرید دامنه دیگر

در صورتی که به پسوند های ir و com علاقه‌ای ندارید می‌توانید برای دامنه خود از بیش از ۴۰۰ پسوند دیگر استفاده کنید. برای مشاهده این پسوند‌ها از طریق دکمه زیر اقدام نمایید.

ثبت دامنه

دامنه چیست ؟ و چه طور کار می‌کند ؟

سوالی که اغلب توسط مبتدیان پرسیده می‌شود این است که می‌خواهند بدانند دامنه یا دامین به چه معناست و کارایی آن چیست ؟ حتما شما هنگام شروع کار این جمله را شنیده‌اید که برای ساخت یک وب‌سایت احتیاج به دامنه دارید. بسیاری از مبتدیان آن را با سرویس میزبانی یا همان هاستینگ اشتباه می‌گیرند . در ابتدای مسیر ممکن است این تفاوت ها بسیار تکنیکال به نظر برسد . در این مقاله تلاش کرده‌ایم سوالات شما در زمینه دامنه و طرز کار آن را پاسخ دهیم. هدف این است که به شما کمک کنیم بهترین و درست‌ترین دامنه را برای وب‌سایت‌تان انتخاب کنید.

دامنه همان آدرس وب‌سایت شماست که کاربران در نوار مرورگر تایپ می‌کنند تا به سایت‌تان دسترسی پیدا کنند . به بیانی ساده‌تر  اگر وب‌سایت شما یک خانه باشد ، آن وقت دامنه آدرس آن خانه خواهد بود.

چطور کار می‌کند ؟

برای فهمیدن طرز کار دامنه بیایید بررسی کنیم که وقتی شما چیزی را در مرورگرتان تایپ می‌کنید چه اتفاقی می‌افتد ؟هنگامی که  دامنه را در مرورگر وب خود وارد می کنید ، ابتدا درخواستی را به یک شبکه سرور جهانی ارسال می کند که سیستم دامنه (DNS) را تشکیل می دهند.

سپس این سرورها به دنبال نیم سرورهای مرتبط با دامنه می گردند و درخواست را به آن نیم سرورها ارسال می کنند. این نیم سرورها کامپیوترهایی هستند که توسط شرکت هاستینگ مدیریت می شوند. شرکت هاستینگ شما درخواست‌تان را به کامپیوتر ی که وب‌سایت شما در آن ذخیره شده ، ارسال می‌کند . به این کامپیوتر وب‌سرور گفته می‌شود که نرم افزار نصب شده و ویژه‌ای دارد (Apache، Nginx دو نرم افزار محبوب وب‌سرور هستند). حالا وب‌سرور صفحه وب و اطلاعات مربوط به آن را به مرورگر منتقل می کند.

دامنه با وب سایت و میزبانی وب چه تفاوتی دارد؟

یک وب‌سایت از فایل‌هایی مثل صفحات HTML، نرم افزار سازنده وب سایت، تصاویر و موارد دیگر تشکیل شده است . اگر آدرس وب، دامنه ی وب‌سایت شما باشد؛ در این صورت میزبانی وب خانه ای است که وب‌سایت شما در آن زندگی می‌کند. این یک کامپیوتر اقعیست که فایل‌های وب‌سایت شما در آن ذخیره می‌شود.  به چنین رایانه هایی سرور گفته می‌شود و توسط شرکت‌های هاستینگ به عنوان سرویس ارائه می‌شوند. دقت کنید که برای ساخت وب‌سایت‌تان، هم به دامنه و هم به وب هاستینگ نیاز دارید .

البته مهم است بدانید که این دو سرویس جدا از همدیگر هستند و شما می‌توانید آن‌ها را از دو شرکت متفاوت خریداری کنید .شاید تعجب کنید که اگر شما از دو شرکت متفاوت سرویس دریافت کنید ، نحوه کارکردشان به چه صورت خواهد بود ؟ شما فقط باید تنظیمات دامنه خود را ویرایش کرده و اطلاعات نیم سرور را که توسط شرکت هاستینگ‌تان ارائه شده ، وارد کنید . اطلاعات نیم سرور مشخص می‌کند که درخواست های کاربر کجا باید برای دامنه شما ارسال شود . بهتر است  هم دامنه و هم میزبانی خود را از یک شرکت دریافت کنید . در واقع با این کار می توانید به آسانی در یک حساب کاربری آنها را مدیریت کنید .