آموزش کامل نحوه استفاده از قالب های المنتور
آموزش کامل نحوه استفاده از قالب های المنتور آموزش

آموزش کامل نحوه استفاده از قالب های المنتور

یک دلیل وجود دارد که بسیاری از افراد به افزونه های صفحه ساز وردپرس مثل المنتور روی آورده اند : آن هم این است که آن ها می توانند حتی پیچیده ترین طرح بندی های صفحه را بسازند و از  ویژگی های آن برخوردار شوند .

پس جای تعجب نیست که المنتور به یک صفحه ساز قابل اعتماد در بازار تبدیل شده است . المنتور نه تنها تولید محتوا را ساده تر می کند ؛ تازه چند تا  افزونه جالب هم به همراه دارد . این ویژگی ها تجربه کاربری دلپذیر و کارآمد تری را می سازد .

 

المنتور

 

یکی از مزیت های قالب المنتور گنجایش آن است ؛ قالب های صفحه پیش ساخته که می توانید در وب سایت خود اعمال کنید . از آن  جا ،  می توانید آن ها را مطابق میلتان ویرایش کنید و متن ، رنگ ، تصاویر را تغییر دهید . حتی عناصری که به آن ها نیاز ندارید را حذف کنید. تقریباً از هر نظر قابل تغییر است.

پیشنهاد مطالعه : مقاله آموزش وردپرس

در این قسمت به شما نشان می دهیم که چگونه می توانید از قالب های Elementor در وب سایت وردپرسی تان استفاده کنید.

خُب پس شروع کنیم !

 

مزایای قالب های المنتور چیست ؟

حتی بهترین سازندگان صفحه وردپرس باید تلاش کنند تا درست کار کنند. ساخت یک طرح با ظاهر حرفه ای با عناصر طراحی جذاب امکان پذیر است ، اما زمان بر است.

قالب های المنتور تمام کار های وقت گیر را برای شما آسان می کنند. تنها با چند کلیک ساده ، می توانید یک وب سایت زیبا بسازید.

قالب ها در سبک های مختلفی ارائه می شوند و بعضی از آن ها حتی قابلیت های داخلی را نیز شامل می شوند. توجه داشته باشید که برخی ممکن است برخلاف نسخه رایگان ، به افزونه ElementorPro احتیاج داشته باشند.

علاوه بر این ، به تازگی ” کیت های ” قالب المنتور نیز به بازار آمده اند. کیت ها مجموعه ای از قالب هایی با استایل مشابه هستند ، همه به معنای گرد هم آمدن در یک وب سایت هستند. این بدان معنی است که کل سایت می تواند سریع تر و آسان تر ساخته شود.

 

همچنین می توانید پروژه خود را از ابتدا شروع کنید ، زیرا قالب های رایگان المنتور با افزونه همراه هستند (حتی بدون افزونه هم قابل دسترسی هستند). به علاوه  ، تعدادی قالب رایگان و تجاری  در هرجایی در وب موجودند.

 

 

پیدا کردن قالب های المنتور در Elements  Envato

Envato Elements به شما امکان می دهد تا به مجموعه بزرگی از کیت های قالب عناصر پریمیوم دسترسی داشته باشید. البته شروع کار آسان است !

قالب های مورد علاقه خود را پیدا کنید ، آن ها را دانلود  کرده و با کمک افزونه رایگان Template Kit – Import،  وارد کنید. یا افزونه رایگان Envato Elements WordPress را نصب کنید تا بدون نیاز به ترک  وردپرس ، قالب ها را جستجو و وارد کنید.

 

با یکی از این دو روش شما می توانید خیلی سریع یک وب سایت فوق العاده بسازید.

  • نصب و فعال سازی المنتور

قالب های المنتور بسیار شگفت انگیز به نظر می رسد ، درسته ؟ از نظر فنی فقط لازم است شروع کنید به نصب و فعال سازی نسخه رایگان افزونه صفحه ساز المنتور . علاوه بر این ، شما به یک حساب شخصی رایگان با المنتور نیاز دارید ، که بعداً به آن خواهیم پرداخت .

 

ولی اول، اجازه بدید افزونه را نصب کنیم :

 

Elementor Page Builder را نصب و فعال کنید .

در داخل وردپرس ؛ وارد Plugins > Add New.  شوید.

 

در نوار جستجو ، Elementor Page Builder را تایپ کنید. بر روی دکمه Install Now کلیک کنید.

نصب و فعال سازی المنتور

پس از نصب افزونه ، بر روی فعال سازی (  Activate) کلیک کنید.

 

شما همه چیز را تنظیم کردید ! اکنون زمان آن رسیده که قالب های المنتور را به کار بگیرید.

 

۲.  افزودن قالب المنتور  به صفحه

در این مرحله ، شما باید یک صفحه وردپرس را درهر جایی که دوست دارید قالب المنتور به آن اضافه شود ؛ انتخاب یا ایجاد کنید. در مثال ما ، صفحه جدیدی با عنوان ” درباره ما “ می سازیم.

 

صفحه خود را پیدا کنید.

با مراجعه به Pages > All Pages ، به صفحه خود در داشبورد وردپرس بروید. بعد ، روی صفحه ای که می خواهید ویرایش کنید کلیک کنید.

 

با المنتور ویرایش کنید.

داخل ویرایشگر ، بر روی دکمه ویرایش با المنتور در سمت چپ بالای صفحه کلیک کنید تا سازنده صفحه راه اندازی شود.

ویرایش با المنتور

نکته : اگر از ویرایشگر کلاسیک وردپرس استفاده می کنید ، دکمه ویرایش با المنتور درست در زیر عنوان صفحه ظاهر می شود.

 

وارد کتابخانه قالب المنتور شوید.

هنگامی که در صفحه ساز المنتور هستید ، متوجه می شوید که تنظیمات زیادی در آنجا وجود دارد . اما برای اهداف ما ، ما فقط روی باکس وسط صفحه تمرکز می کنیم.

باکس ، که  حاشیه نقطه چین شکل دارد ، حاوی دو نماد است : یک علامت صورتی به علاوه و یک پوشه خاکستری. موس خود را روی نماد پوشه خاکستری بکشید و یک ابزار را خواهید دید : Add Template .

 

برای ورود به کتابخانه ی قالب المنتوربر روی نماد Elementor Template Library کلیک کنید.

سایت المننتور

اکنون ، ما وارد دنیایی از امکانات طراحی شده ایم.

 

یک قالب المنتور را از کتابخانه وارد کنید .

تعدادی قالب رایگان المنتور برای انتخاب وجود دارد. علاوه بر این ، کاربران نسخه Pro از المنتور نیز به انواع قالب های اختصاصی دسترسی دارند. فراموش نکنید که می توانید جدید ترین پیشنهاد کیت های قالب المنتور را در عناصر Envato بررسی کنید.

 

در این قسمت ، به شما نشان می دهم كه چگونه قالب رایگان المنتور را بطور مستقیم از كتابخانه اش ، و همچنین یك قالب دانلود شده توسط فایل ZIP را وارد كنید.

 

کتابخانه قالب المنتور موارد انتخابی زیادی دارد ، بنابراین اجازه دهید کمی آن را موشکافی کنیم. با جستجوی کلمه   درباره ی ، ما فقط قالب های المنتور را می بینیم که بر صفحه ما اعمال می شوند.

کتابخانه المنتور

با بررسی نتایج می توانیم قالب کاملا رایگان المنتور را براساس نیازهای خود بیابیم. بر روی آن کلیک کنید تا دقیق ترببینید.

ساست المنتور

این به نظر بسیار مناسب است ! برای استفاده از آن ، روی دکمه سبز Insert در سمت راست بالای صفحه کلیک کنید.

 

ایجاد یک حساب کاربری رایگان در المنتور

در این مرحله از شما خواسته می شود تا با المنتور یک حساب شخصی رایگان ثبت کنید. مراحل ثبت نام را دنبال کنید و پس از تأیید حساب خود ، می توانید آن را به وب سایت خود وصل کنید.

 

بعد از اینکه مراحل وارد سازی با اتصال حساب جدید المنتوربه وب سایت تان تمام می شود. اکنون قالب المنتور در صفحه شما نمایش داده می شود.

 

یک فایل ZIP قالب المنتور را بارگذاری کنید .

از طرف دیگر ، اگر قالبی از Envato Elements را بارگیری کرده اید ،پروسه وارد سازی به چند مرحله اضافی نیاز دارد.

 

اول شما باید افزونه رایگان Template Kit – Import  را از اینواتو نصب و فعال کنید.  از داخل وردپرس ؛ به  Plugins > Add New بروید.

 

در نوار جستجو ، Template Kit – Import را وارد کنید. بر روی دکمه Install Now کلیک کنید.

Template Kit – Import

پس از نصب افزونه ، بر روی فعال سازی (Activate) کلیک کنید.

در مرحله بعد ، باید قالب خود را از طریق افزونه Template Kit – Import  وارد کنید.

 

به Tools > Template Kit  در وردپرس بروید. در قسمت Upload Temple Kit ZIP File روی صفحه کلیک کنید.

 

اینواتو

فایل ZIP کیت قالب المنتور را در دستگاه خود پیدا کنید ، سپس آن را در وب سایت خود بارگذاری کنید.

 

پس از اینکه کیت قالب المنتور با موفقیت نصب شد ، لیستی از قالب های جدید وآماده استفاده را خواهید دید.

invato

با نصب کیت قالب جدید المنتور، حالا می توانید افزودن قالب ها به صفحه تان را شروع کنید!

 

به صفحه مورد نظر برای ویرایش مراجعه کرده و همان مراحلی که قبلاً برای ویرایش با المنتور ذکر کردیم را انجام دهید.

 

متوجه خواهید شد که صفحه ویرایش المنتور کمی تغییر کرده است. حالا افزونه Envato – Template Kit Import یک آیکون برگ سبز اضافه کرده است. نشانگر موس  را روی نماد قرار دهید ؛ یک ابزار را مشاهده خواهید کرد : Envato Elements .

invato

بر روی آیکون کلیک کنید تا کیت های قالب نصب شده را باز کنید.

 

در داخل ، لیستی از کیت های قالب المنتوررا که در وب سایت خود نصب کردید ، مشاهده خواهید کرد. روی کیت مورد نظر برای استفاده کلیک کنید.

 

invato

در آخر ، قالب مورد نظرتان را وارد صفحه  کنید.

اینواتو

اکنون ، شما یک صفحه جدید و زیبا دارید که برای عملیات سفارشی سازی آماده است !

 

Customize the Elementor Template

۳. سفارشی کردن قالب المنتور

وقت آن است که قالب خود را بسازید. نکته جالب در مورد قالب های المنتور این است که می توان هر عنصر را به شیوه دلخواه خود تنظیم کرد.

 

برای شروع ، روی عنصری که می خواهید ویرایش شود ، کلیک کنید. از آن جا ، می توانید محتوا را مستقیماً درون خود عنصر ویرایش کنید. یا برای ایجاد تغییر در سبک و چیدمان ، از نوار ابزار در سمت چپ صفحه استفاده کنید.

 

 

طرح بندی را تغییر دهید.

ما از تم پیش فرض بیست بیست وردپرس استفاده می کنیم. و هنگام وارد کردن قالب مان ، متوجه شدم که عرض محتوا آن چیزی نیست که دوست داریم باشد. خوشبختانه ، تغییر دادنش با المنتور خیلی راحت است.

با کلیک بر روی نماد ویرایش بخش خال خال در بالای قالب، می توان یک طرح کامل را فعال کرد. توجه داشته باشید که این روند در هر مرحله از وارد سازی صفحه باید تکرار شود.

Change the Layout

ویرایش رنگ ها

رنگ پس زمینه صورتی در این بخش برای موضوع ما مناسب نیست. اما فقط چند کلیک لازم دارد تا آن را به چیز بهتری که می خواهیم تبدیل کنیم.

Editing Colors

همه موارد را سفارشی کنید.

با قالب های المنتور واقعاً هیچ محدودیتی برای  شخصی سازی وجود ندارد. با کلیک بر روی یک عنصر به شما امکان ویرایش مطالب ، ظاهر و طرح را می دهد. همچنین می توانید عناصر جدید را به صفحه تان وارد کنید.

 

Customize All the Things

 

تغییرات خود را ذخیره کنید.

پس از اینکه  نتیجه کارتان رضایت بخش شد ، بر روی دکمه Green Update در قسمت سمت چپ ، پایین صفحه کلیک کنید. با این کار صفحه سفارشی شما ذخیره می شود.

 

نکاتی در مورد استفاده از قالب های المنتور

1. قالب ها برای مطابقت با وب سایت قابل تغییرند.

هنگام جستجوی قالب های المنتور ، ممکن است شما از طراحی خاص یک عنصر یا حتی رنگ بندی دلسرد شوید. اصلا نگران نباشید ! این موارد را می توان به راحتی در صفحه ساز المنتور تغییر داد تا بهتر با وب سایت شما تطبیق پیدا کند .

 

2. آیا به طراحی کامل وب سایت نیاز دارید ؟ از کیت های قالب استفاده کنید.

داشتن ثبات از رموز یک طراحی سایت عالی است. کیت های قالب المنتور مجموعه ای از قالب ها را ارائه می دهد  که برای استفاده در وب سایت تان مناسب است. از آن ها استفاده کنید تا سریعاً ظاهر و احساس منسجمی به وب سایت بدهید. جدید ترین پیشنهاد های کیت قالب های المنتور را در Elements Envato بررسی کنید و هر چه دوست دارید از طریق حق عضویت خود دانلود کنید.

Envato Elements Template Kits

3. وضعیت وب سایت تان را بهتر کنید.

قالب های المنتور فقط برای پروژه وب سایت های جدید نیست. در واقع ، آن ها می توانند یک راه مؤثر برای جذابیت بخشیدن به سایت های فعلی نیز باشند. از قالب ها استفاده کنید تا در صورت لزوم ، ویژگی و ظاهر جذابی به آن ببخشید و همچنین زندگی تازه ای به یک وب سایت قدیمی بدهید.

 

4. از بلوک های المنتور برای کار های کوچک تر استفاده کنید.

بعضی اوقات ، یک قالب تمام صفحه ممکن است فراتر از آنچه نیاز دارید باشد. بلوک های المنتورجایگزینی عالی هستند. آن ها کوچکتر هستند ؛ بخش های منحصر به فردی که می توانند برای زیبایی صفحه شما به کار روند را دارند . آن ها درست در کتابخانه قالب المنتور قرار دارند.

 

5. از ترکیب و تطبیق بلوک ها برای ساخت صفحات سفارشی استفاده کنید.

برای افزودن یک حس فوق العاده به صفحات تان ، سعی کنید از بلوک  های ترکیبی المنتور استفاده کنید. آن ها می توانند پیج شما را به بخش های بزرگی تقسیم کنند و به شما این امکان را بدهند که محتوای صفحه را به طور طبیعی دسته بندی کنید .شما می توانید هرکدام را متناسب با نیازتان ترکیب وشخصی سازی کنید و همچنین با یکدیگر تطبیق دهید.

 

 

ساخت صفحات سفارشی با حداقل تلاش

اگر دفعه بعد دنبال ساخت یک صفحه فوق سفارشی  برای وب سایت وردپرس تان بودید ، حتما قالب های المنتور را امتحان کنید. چون تنها با چند کلیک ساده ، هم زیبایی و هم کاربرد بالا را به سایت شما ارائه می دهند.

 

همچنین با امکان ویرایش هر یک از عناصر ، می توانید یک قالب المنتور را طوری  تنظیم کنید تا مطابق با سبک شما باشد. نتیجه نهایی صفحه ای است که دقیقا با سلیقه شما ساخته شده !