نحوه افزودن آیکون های تصویری به منو وردپرس
نحوه افزودن آیکون های تصویری به منو وردپرس آموزش

روش اضافه کردن آیکون های تصویری به منو وردپرس با استفاده از cPanel

اگر آیکون های تصویری را در یک منوی ناوبری مشاهده کرده اید ، ممکن است به فکرتان بیافتد که از آن ها در وب سایت وردپرسی خود استفاده کنید . اما مسئله این است که شما به مهارت های کد نویسی نیاز دارید .

اگر تازه وارد هستید ، می توانید برای استفاده از هر یک از آیکون های کتابخانه Font Awesome ، یک پلاگین نصب و فعال کنید . اما اگر کمی از CSS سر در می آورید ، می توانید در کمترین زمان آیکون های تصویری را به موارد منوی ناوبری وردپرس خود اضافه کنید .

در ین قسمت این سوال پیش می آید که آیا به دسترسی cPanel نیاز دارید یا نه ؟

خُب ، در این آموزش ، شما باید CSS سفارشی را اضافه کنید . شما می توانید از ویرایشگر CSS پیش فرض از قسمت ادمین یا فضای CSS اضافی در سفارشی ساز استفاده کنید .

اگرچه بیشتر متخصصان وردپرس ویرایشگر قالب را برای اهداف امنیتی پنهان می کنند ، بنابراین در صورت تمایل می توانید از سفارشی ساز داخلی استفاده کنید .

در این آموزش ، من می خواهم مثالی از یک کد را به شما معرفی کنم تا بتوانید مفهوم را بهتر درک کنید ، اضافه کردن CSS بستگی به سلیقه شما دارد . به این دلیل که هر شخصی روش خاص خودش را برای افزودن CSS سفارشی دارد .

تصاویر آیکون را در کتابخانه رسانه خود بارگذاری کنید .

اول از همه ، شما باید تصاویر آیکون را در کامپیوترتان بارگیری کنید . در واقع آن تصاویر را در کتابخانه رسانه وردپرس خود بارگذاری کنید .

اگر می خواهید به جای تصاویر از آیکون ها استفاده کنید ، باید کتابخانه آیکون شخص ثالث را ادغام کنید ، که این باعث افزایش درخواست های HTTP می شود . اما من قصد دارم یک راه حل ساده به شما ارائه دهم ، که تاثیری بر زمان بارگذاری صفحه وب سایت ندارد .

حالا مراحل زیر را دنبال کنید .

مرحله 1 :

به قسمت Appearance>>Menus در قسمت ادمین وردپرس خود بروید ، همان جایی که می توانید منوی فعلی را مشاهده کنید .

چگونه ایکون های تصویری را به موارد منوی ناوبری وردپرس خود اضافه کنیم

مرحله 2 :

اکنون ، اگر ا گوشه سمت راست بالا را از نزدیک مشاهده کنید ، می توانید لینک ” Screen Options “ را پیدا کنید . می توانید یک مگا منوی کشویی را هم ببینید .

چگونه ایکون های تصویری را به موارد منوی ناوبری وردپرس خود اضافه کنیم

در پایین عنوان ” Show advanced menu properties “ ، می توانید کادر بررسی CSS Classes را مشاهده کنید ، آن را علامت بزنید .

مرحله 3 :

اکنون به پایین اسکرول کنید و هر مورد از فهرست را باز کنید . بگذارید بگوییم “Home ” .

چگونه ایکون های تصویری را به موارد منوی ناوبری وردپرس خود اضافه کنیم

می توانید فیلدی را برای پر کردن در CSS Classes مشاهده کنید (اختیاری). بیایید “menuicons”  را به عنوان CSS class اضافه کنیم . روی دکمه Save Menu کلیک کنید .

مرحله 4 :

برای ظاهر شدن یک تصویر آیکون ، به برخی از CSS نیاز دارید. بگذارید مثالی بزنم.

نحوه افزودن آیکون تصویری به منو ناوبری در وردپرس

توجه : فراموش نکنید که URL تصویر را با آدرسی که از کتابخانه رسانه خود انتخاب می کنید جایگزین کنید .

بگذارید بگویم از کجا یم توانید  آن را کپی کنید . به کتابخانه رسانه خود بروید ، روی تصویر آیکونی که می خواهید نمایش داده شود کلیک کنید ، آدرسی را که در مقابل URL مشاهده می کنید کپی کنید .

چگونه آیکون های تصویری را به موارد منوی ناوبری وردپرس خود اضافه کنیم

در اینجا ، من به شما نشان دادم که فقط برای یک آیتم منو ، آیکون تصویری را اضافه کنید . برای هر مورد از منو ، شما باید یک کلاس متفاوت و یک کد CSS جدید با URL آن نماد تصویر خاص انتخاب کنید .

در اینجا نمایشی از آیکون تصویری است که من برای نماد خانه اضافه کردم .

نحوه افزودن آیکون های تصویری به منو در وردپرس

همانطور که قبلاً توضبح دادم ، روش های مختلفی برای افزودن CSS سفارشی وجود دارد . اگر نمی خواهید CSS را از منبع دیگری غیر از فایل اصلی CSS بارگیری کنید ، می توانید از FTP یا cPanel برای ویرایش آن استفاده کنید .

به File Manager>> wp-content>> themes>> Theme Folder>> style.css بروید ، کلیک راست کرده و ویرایش را انتخاب کنید .

تقریباً هر میزبانی وردپرس دسترسی cPanel را ارائه می دهد .

 

آیکون های تصویری را به موارد منوی ناوبری وردپرس اضافه کنید .

برای بسیاری از کاربران وردپرس ، تغییر طرح وب سایت موجود می تواند ترسناک باشد زیرا ممکن است در CSS تخصص نداشته باشند .

اما همانطور که می بینید ، برای تنظیم آیکون تصویری به عنوان تصویر پس زمینه و تنظیم موقعیت آن ، فقط به درک اساسی CSS نیاز دارید .

نتیجه گیری

اگر هنوز فکر می کنید کار با CSS برایتان سخت است ، پس باید از یک افزونه استفاده کنید . هرچند اگر از مراحلی که در بالا توضیح دادم به درستی پیروی کنید ، آنچنان کار سختی نیست .

امیدوارم با استفاده از این آموزش بتوانید آیکون های تصویری را به موارد منوی ناوبری وردپرس اضافه کنید .