5 ویژگی مهم بهترین ارائه دهنده VPS
5 ویژگی مهم بهترین ارائه دهنده VPS آموزش

پنج موردی که باید در بهترین ارائه دهنده VPS جستجو کنید .

یافتن بهترین ارائه دهنده VPS خیلی مهم است . چون یک وب سایت بسیار بیشتر از هر زمان دیگری با مشتریان ارتباط برقرار می کند .

به همین دلیل است که VPS ، سهم قابل توجهی از منابع تجاری را می طلبد . هنوز هم ، هزینه یک دغدغه اصلی است . به خصوص هنگامی که تازه اول راه باشیم .

چیز عجیب غریبی نیست که در ابتدای کار از هاست اشتراکی ارزان قیمت استفاده کنیم . و رفته رفته با رشد وب سایت به ساخت پلت فرم ادامه دهیم .

موفقیت و پیشرفت سایت به مرور زمان اتفاق می افتد . هر روز تعداد بازدید کنندگان افزایش می یابد . و همراه با آن ممکن است زمان بارگیری کندتر ، نرم افزار ها ناسازگار تر و خطا های ترسناک 509 به وجود بیاید .

امروزه محدودیت های میزبانی مشترک را اکثر افراد می دانند . برای افراد باهوش ، وقت آن است که شروع به خرید بهترین ارائه دهنده VPS کنند تا به رشد طولانی مدت وب سایتتان کمک کنید .

 VPS مدیریت شده و مدیریت نشده

5 ویژگی مهم بهترین ارائه دهنده VPS

اولین سوالی که به ذهن همه می رسد این است که چه کسی سرور را مدیریت می کند . بسیاری از ارائه دهندگان VPS ، میزبانی مدیریت شده را ارائه می دهند . و وظایف محدودی به عنوان مدیر سرور را برعهده می گیرند .

با VPS مدیریت نشده ، ارائه دهندگان یک رابط خط اتصال را تحویل می دهند و همه چیز را برای تنظیمات آزاد می گذارند .

VPS مدیریت نشده

جنبه مثبت VPS مدیریت نشده  این است که هزینه به طور کلی بسیار کمتر است . چون کاربر همه وظایف را به عنوان مدیر سرور انجام می دهد . نه اینکه به شخص دیگری وگذار کند .

VPS مدیریت نشده همچنین کنترل بسیار بیشتری بر تخصیص منابع را ارائه می دهد و با کنار گذاشتن back-and-forth با یک ارائه دهنده ، در زمان صرفه جویی می کند .

نکته منفی VPS مدیریت نشده این است که برای کاربران بدون توانایی فنی نسبتاً بالا ، مناسب نیست . چون فقدان تخصص کافی ، تحقیق و پرداختن به مشکلات سرور به یک دغدغه نگران کننده برای کاربران  تبدیل می شود .

VPS مدیریت شده

برای کاربران با سرور کمتر ، VPS مدیریت شده یک شرط مطمئن است . ارائه دهندگان به طور کلی server stack را تنظیم می کنند . و سپس گزینه های کنترل پنل را ارائه می دهند .

این کار به طور قابل توجهی گران تر است . اما همچنان هزینه آن بسیار کمتر از پرداخت پول به ادمین سرور است . و به کاربر اجازه می دهد تا بر وظایف اصلی کاری خود تمرکز کند .

نکته منفی این است که VPS مدیریت شده از انعطاف پذیری کمی برخوردار است . اگر این مورد برای شما مهم است ، پس شاید بهتر باشد با اطمینان از کافی بودن منابع ، برنامه های میزبانی را تهیه کنید .

یافتن بهترین ارائه دهنده VPS

5 ویژگی مهم بهترین ارائه دهنده VPS

همه ارائه دهندگان VPS باهم برابر نیستند . واضح است که قیمت در همه موارد مسئله مهمی است . و چند تفاوت ظریف دیگر می تواند یک شرکت را به بهترین ارائه دهنده VPS برای نیاز های خاص شما تبدیل کند . در حالی که شاید دیگران آن چنان دقیق کارشان را درست انجام ندهند .

بیایید سریع به برخی از مواردی که برای ارزیابی یک ارائه دهنده VPS باید در نظر بگیرید را بررسی کنیم .

1 . سیستم عامل ها

5 ویژگی مهم بهترین ارائه دهنده VPS

در حالت ایده آل ، باید بین سرور ویندوز یا لینوکس و یک یا چند مورد از توزیع های متعدد آن انتخاب کنید . استقرار در سیستم عامل اولین مکان برای شروع است . چون هر یک نقاط قوت و ضعف مخصوص به خود را دارند که کاربران ممکن است با نگاه متفاوتی آن ها را بررسی کنند .

از مزایای سیستم عامل ویندوز در واقع سهولت استفاده از آن است . ویندوز دارای یک رابط کاربری بصری ، به روزرسانی خودکار سیستم و سازگاری با مقدار زیادی از برنامه های شخص ثالث است .

بزرگترین نقطه ضعف ویندوز ، معمولاً مربوط به امنیت آن است . چون در برابر بدافزار ها و خطا های مربوط به امنیت ، آسیب پذیرتر است .

لینوکس یک سیستم عامل منبع باز است . اما همین مزیت آن با هزینه و پیچیدگی بیشتر برای کار های مدیریتی مثل به روزرسانی همراه است .

با این حال ، لینوکس توزیع های بی شماری را ایجاد می کند . مانند CentOS و Ubuntu . هرکدام ازین توزیع ها مزایای خاص خود را برای یک مورد به خصوص دارند .

لینوکس همچنین به دلیل امنیت بیشتر به طور گسترده ای شناخته شده تر است . و به همین دلیل کم پیش می آید که توجه هکر ها را به خود جلب کند .

2 . منابع انعطاف پذیر

5 ویژگی مهم بهترین ارائه دهنده VPS

بهترین ارائه دهنده VPS برای رشد یک تجارت ، انعطاف پذیری خود را با عواملی مثل : ذخیره سازی ، پهنای باند و حافظه ثابت می کند .

یک برنامه خوب ممکن است با منابع ناچیزی ( مثلاً 1 یا 2 گیگابایت RAM ) شروع شود . اما تا 32 گیگابایت افزایش ترافیک ، بدون قطعی یا هزینه بیش از حد را ساپورت کند .

در حالت ایده آل ، ارائه دهنده در صورت لزوم یک مسیر ارتقا یکپارچه به برنامه های قوی تر را نیز ارائه می دهد .

این حالت مثل یک طرح بیمه است . در صورت لزوم و غیر منتظره بودن هزینه های انتقال ، منابع الاستیک یک فضای تغییر پذیر فراهم می کنند . یعنی این که با افزایش قیمت ، ماهانه منعطف تر می شود .

3 . ویژگی های لوازم جانبی

5 ویژگی مهم بهترین ارائه دهنده VPS

در ابتدایی ترین حالت ، میزبانی VPS فقط فضای سرور و یک رابط خط اتصال است . اما ویژگی های الحاقی می تواند به تعیین بهترین ارائه دهنده VPS برای یک کاربر خاص ، بسته به تجربه و چگونگی اولویت بندی هزینه ، کمک کند .

برخی از موارد اصلی که باید جستجو کنید عبارتند از :

کنترل پنل :

یک رابطِ از پیش نصب شده مانند Plesk یا cPanel ، مسائل مربوط به بارگیری و نصب رابط کاربر را ذخیره می کند .

مانیتورینگ و هشدار ها :

بسیاری از ارائه دهندگان خدمات امنیتی این سرویس را به عنوان یک سرویس پولی ارائه می دهند . بنابراین مانیتورینگ هنگام استفاده از VPS مزیت خوبی است .

SSL :

اگرچه هزینه و وقت زیادی برای آن صرف نمی شود ، اما مسئله SSL بسیار مهم است . و این امر باعث می شود که شما در انتخابتان بیشتر دقت کنید .

SSD :

درایوهای حالت جامدا با داشتن قطعات متحرک کمتر ، به طور کلی سریع تر و قابل اطمینان تر از نمونه های مکانیکی خود هستند .

راه اندازی سرور :

معمولا کم پیش می آید که کاربران فنی با راه اندازی server stack برای خود اطمینان بیشتری داشته باشند .

انتقال محتوا :

این سرویس اغلب پولی است و به سختی می توان طرحی را همراه با انتقال محتوا ارائه داد .

4 . سابقه آپتایم بالا

5 ویژگی مهم بهترین ارائه دهنده VPS

دیدن یک ارائه دهنده VPS که ضمانت آپتایم بودن خود راثابت نکند و به نوعی تضمین الکی ارائه دهد ، باید نگران کننده باشد .

این ضمانت نامه را در برابر آنچه توسط اشخاص ثالث مستقل گزارش شده است بررسی کنید . معمولا با جستجوی سریع در Google به میزان زیادی  از این گزارش ها پیدا می شود .

با توجه به هزینه تجاری دان تایم وب سایت ، میزبانی ارزان قیمت VPS وقتی از سمت یک ارائه دهنده بی کیفیت ارائه شود ؛ ممکن است برایتان گران تمام شود .

5 . پشتیبانی اختصاصی

5 ویژگی مهم بهترین ارائه دهنده VPS

در حالی که ارائه دهندگان VPS معمولاً نوعی پشتیبانی را ارائه می دهند ، درک نحوه تحویل این پشتیبانی بسیار مهم است .

وقتی چیزی دچار مشکل می شود ، ارسال یک [email protected] email یا انتظار از طریق چت بات مشکل شما را حل نخواهد کرد .

در واقع کار به درد بخوری نیست که بتوانید تلفن را بردارید و با کسی تماس بگیرید ، به خصوص وقتی که او 24/7/365 در دسترس باشد .

مهم این است که پشتیبانی از یک منبع آگاه صورت بگیرد ، نه اینکه کسی فقط یک اسکریپت را بخواند . بهترین ارائه دهندگان VPS راهی برای بحل کردن مسائل توسط تیمی با تجربه قابل توجه در زمینه VPS دارند . یا یک سرویس کاملاً مدیریت شده را برای رسیدگی به همه موارد فنی ارائه می دهند .

نکته : همیشه خوب است که یک ارائه دهنده VPS مستندات کافی را منتشر کند و پروسه رفع مشکلات DIY را آسان تر کند .

نتیجه گیری

به نظر می رسد انتقال به یک VPS مثل راه رفتن روی لبه تیغ به نظر برسد ، اما برای بسیاری از کاربران این یک اقدام ضروری است .

در حالی که میزبانی وب اشتراکی یک راه حل عالی برای رشد کسب و کار است ، اما در برخی موارد ممکن است محدودیتی را در زمان پیشرفت سایت ایجاد کند .

یافتن بهترین ارائه دهنده VPS متناسب با نیاز های فردی ، یک مولفه اصلی برای انتخاب میزبانی است . این کار به معنای بررسی هزینه های قابل قبول در برابر لیستی از دارایی های خوب ، داشتن شانس خوب و معامله گری درست است . آنوقت است که شما می توانید با اطمینان اولین قدم را بر دارید .