تفاوت میزبانی مدیریت شده ومدیریت نشده وردپرس
تفاوت میزبانی مدیریت شده ومدیریت نشده وردپرس آموزش

تفاوت میزبانی مدیریت شده ومدیریت نشده وردپرس

اگر کاربر وردپرس باشید ، حتما پیشنهادهایی در مورد میزبانی مدیریت شده ( managed hosting ) دیده اید . اما در بعضی موارد ، مزایای میزبانی مدیریت شده نسبت به میزبانی مدیریت نشده مشخص نیست .

میزبانی مدیریت شده ویژگی های بیشتری نسبت به میزبانی مدیریت نشده دارد . در واقع بیشتر برای راحتی کار شماست . میزبانی مدیریت شده ممکن است لزوماً ” ضروری ” نباشد . اما یک گزینه مناسب برای بررسی ارائه می دهد . این نوع سرویس میزبانی می تواند برای سایت شما عالی باشد .

در این مقاله ، ما به بررسی میزبانی مدیریت شده و مدیریت نشده وردپرس می پردازیم . همچنین در مورد جوانب مثبت و منفی آن ها صحبت می کنیم . بعد به شما کمک می کنیم گزینه مناسب برای وب سایت تان را انتخاب کنید .

 

 

مقدمه ای بر میزبانی مدیریت نشده وردپرس

میزبانی مدیریت نشده  ظاهرا منفی به نظر می رسد . اما واقعاً این طور نیست . در حقیقت ، بیشتر برنامه های میزبانی که شما اجرا می کنید مدیریت نشده اند . یعنی شما کنترل کامل میزبانی خود را در دست دارید . در واقع خودتان مسئول حفظ وب سایت وردپرس و بهینه سازی آن هستید .

 

شاید کار سختی به نظر برسد . اما این ها وظایف مهمی برای مدیریت هر نوع وب سایتی است .  میزبانی مدیریت نشده در ازای مسئولیت های اضافه شده مزایای کمتری دارد :

 

  • تقریباً همیشه ارزان تر است .

این مهمترین نقطه فروش است . دلیل آن این است که اکثر برنامه ها مدیریت نشده اند . اگر نمی خواهید خودتان مستقیم سایت را نگهدرای کنید ، می توانید با استفاده از میزبانی مدیریت شده ، در هزینه های زیادی صرفه جویی کنید .

 

  • شما کنترل بیشتری دارید .

میزبانی مدیریت شده   اغلب نحوه تعامل با سرور را محدود می کند . چون می خواهد همه چیز رو به راه باشد . اگر تجربه مدیریت یک وب سایت را دارید این کمی برایتان آزار دهنده است . زیرا شما آزادی کمتری در تنظیم همه چیز مطابق نیازهایتان خواهید داشت .

 

  • شما به یک کنترل پنل کامل دسترسی پیدا می کنید .

میزبانی مدیریت نشده به شما امکان دسترسی به یک کنترل پنل میزبانی کامل مانند cPanel را می دهد . از طرف دیگر ، میزبانی مدیریت شده اغلب شامل پنل های سفارشی با گزینه های کمتر است .

روش کار در میزبانی مدیریت نشده بسیار راحت است . شما باید بیشتر در مدیریت وب سایت خود و انجام کارهایی مانند اجرای بک آپ ها ، بهینه سازی زمان بارگذاری و موارد دیگر تلاش کنید . در این صورت ، هزینه کمتری نسبت به میزبانی مدیریت شده پرداخت می کنید . همچنین  کنترل بیشتری بر وب سایت خواهید داشت . چون بیشتر کارها برعهده خودتان است .

 

مطمئناً همه از انجام این نوع کارها لذت نمی برند . البته شاید هم وقت لازم را ندارند . شاید پروسه یادگیری کامل این کار برایتان  گیج کننده باشد . البته اگر  تجربه کار با وب سایت را نداشته باشید .

 

 

مزایا و معایب میزبانی مدیریت شده وردپرس

همانطور که قبلاً گفتیم ، برنامه های میزبانی مدیریت شده وردپرس اغلب یک سرویس لوکس هستند . آرایش دقیق آن ها متفاوت است . اما در بیشتر موارد شرکت هاستینگ تمام کارهای اضافی را با قیمت بالاتر انجام می دهد . برنامه های مدیریت شده مطابق هر سلیقه ای از جمله سرور های مشترک ، سرورهای مجازی خصوصی (VPS) و سرورهای اختصاصی ارائه می شوند . در واقع شرکت هاستینگ شما مسئولیت میزبانی سایت را خودش برعهده می گیرد .  و همه کارها را به راحتی انجام می دهد .

 

بیایید به مزایای اصلی برنامه های میزبانی مدیریت شده نگاهی بیندازیم :

 

نگرانی کمتری برای حفظ سایت دارید .

با میزبانی مدیریت شده ، خدماتی مثل پشتیبان گیری خودکار و به روزرسانی وردپرس ، اسکن امنیتی مداوم و غیره را دریافت می کنید .

 

زمان بیشتری برای تمرکز بر تولید محتوا دارید .

میزبانی مدیریت شده باعث صرفه جویی در وقت شما می شود . بنابراین می توانید تلاش خود را در تولید محتوای بیشتر و بهتر متمرکز کنید .

 

دسترسی به متخصصان وردپرس .

خدمات میزبانی مدیریت شده وردپرس به شما امکان دسترسی به کارکنان پشتیبانی را می دهد که از پلتفرم داخلی و خارجی اطلاع دارند .

 

ویژگی های خاص وردپرس 

اگر خوش شانس باشید ، شرکت هاستینگ شما پاداش های مخصوصی مثل ویژگی های امنیتی خاص یا دسترسی رایگان به برخی از افزونه ها و موضوعات برتر را ارائه می دهد .

 

یکی از نکات منفی میزبانی مدیریت شده گران تربودن آن نسبت به میزبانی مدیریت نشده است. لزوماً قرار نیست شما را تیغ بزنند . اما برای سایت های کوچک با بودجه محدود کمی چالشی باشند . اشکال دیگر این است که اغلب شما به سایت تان دسترسی کامل ندارید . با اینکار شرکت هاستینگ  مطمئن می شود که سرور شما همیشه در حالت عالی کار می کند . اما نمی توانید سایت را  شخصی سازی کنید حتی اگر استاد این کار باشید .

اکنون نکات مثبت و منفی بالا را در نظر بگیرید . سوال اصلی در مورد میزبانی مدیریت شده این است :

آیا شما به همان اندازه که در پرداخت هزینه اضافی قناعت می کنید برای صرفه جویی در زمان هم ارزش قائلید ؟

وب سایت های تجارت الکترونیکی نمونه بسیار خوبی هستند . این ها در واقع پروژه هایی اند که  به  خوبی از خدمات میزبانی مدیریت شده بهره مند می برند . شما آزادید که روی بهینه سازی محصول ، آزمایش A / B و سایر کارهای مهمی تمرکز کنید . این کار  در طولانی مدت پول بیشتری به شما می دهند . در شرایط مناسب ، میزبانی مدیریت شده می تواند یک سرمایه گذاری هوشمندانه باشد .

 

 

نحوه انتخاب بین میزبانی مدیریت شده و مدیریت نشده وردپرس

 

خلاصه نکات کلیدی  برای کسانی که از دو نوع میزبانی استفاده می کنند  :

 

میزبانی مدیریت نشده وردپرس 

اگر تجربه کار با وب سایت های وردپرس را دارید ، به احتمال زیاد نیازی به میزبانی مدیریت شده ندارید . حتی اگر تازه کار باشید ، با کمی تمرین همه نکات لازم برای مدیریت سایت را یاد می گیرید . این برنامه ها برای کسانی که بودجه کمی دارند و وقت کافی برای مدیریت سایت های خود ندارند مفید است .

 

میزبانی مدیریت شده وردپرس 

ویژگی بارز این نوع برنامه ها سهولت و به حداکثر رساندن عملکرد سایت زیر نظر متخصصان است .  این می تواند یک سرمایه گذاری عالی باشد . به شرطی که بودجه لازم برای پرداخت یک میزبانی مدیریت شده را داشته باشید . که هم باعث صرفه جویی در وقت  و هم بهره مندی از مزایای بسیار می شود .

 

ما به کاربران جدید وردپرس توصیه نمی کنیم که مستقیماً وارد میزبانی مدیریت شده شوند . بهترین کار این است که یک برنامه میزبانی مشترک ساده را امتحان کنید . تا زمانی که کامل با این پلتفرم آشنا شوید . در این صورت ، موقعیت بهتری برای فهمیدن اینکه آیا میزبانی مدیریت شده برای شما یک سرمایه گذاری هوشمندانه است یا نه دارید .

 

نتیجه گیری

کاربران وردپرس در انتخاب سرویس ها و نوع میزبانی گزینه های زیادی پیش رو دارند . این پلتفرم به قدری محبوب است که حتی شرکت های هاستینگ زیادی وجود دارند که خدمات خود را کاملاً حول محور سایت های وردپرس ارائه می کنند . استفاده از میزبانی مدیریت شده یا مدیریت نشده وردپرس به  شما بستگی دارد . اما فاکتورهایی وجود دارند که باید قبل از تصمیم گیری در نظر بگیرید .

 

مثلا ، میزبانی مدیریت شده وردپرس تقریباً همیشه گرانتر از گزینه جایگزین است .  پس اگر بودجه کمی  دارید ، احتمالاً مناسب شما نیست . برنامه های میزبانی مدیریت شده می توانند کارتان را راحت کنند . در شرایطی که پولتان را پس انداز کنید  . زیرا شما مجبور به انجام کارهای خسته کننده نیستید . اگر برای وقت تان ارزش قائلید و می خواهید روی ایجاد محتوای بهتر تمرکز کنید ، میزبانی مدیریت شده کاملاً مناسب شماست .