تمدید دامنه وب‌سایت – ۳ دلیل اصلی برای انجام آن قبل از تاریخ انقضا
تمدید دامنه وب‌سایت – ۳ دلیل اصلی برای انجام آن قبل از تاریخ انقضا آموزش

۳ دلیل برای تمدید دامنه قبل از تاریخ انقضایش

در این مقاله ما به اهمیت تمدید دامنه می پردازیم. اما قبل از هر چیز باید بدانید که دامنه قسمت اساسی وب سایتتان است . زیرا به برند سازی شما کمک می کند . در واقع تمدید دامنه  قبل از تاریخ انقضا امری حیاتی برای سایت شماست .

اطمینان از همیشه فعال و معتبر بودن دامنه بسیار مهم است . مخصوصاً وقتی دامنه ، میزبان وب سایت بیزینسی یا سرویس های مهم مثل ایمیل است . خوشبختانه ، تمدید دامنه بسیار ساده است  .  اما بشرطی که بدانید چطورانجامش دهید .

چرا دامنه وب سایت اهمیت دارد ؟

هر وب سایت با IP آدرس خود شناخته می شود . این سری اعداد به کامپیوتر شما کمک می کنند تا دقیقاً مثل یک دامنه به سرور وب سایت شما متصل شود . به عبارت دیگر ، این آدرس واقعی وب سایت شماست.

به خاطر سپردن IP آدرس ها  بسیار پیچیده است .  بنابراین برای شناسایی سایت های خود از دامنه / URL ها استفاده می کنیم.
همانند IP آدرس ، یک دامنه برای هر وب سایت کاملاً منحصر به فرد است . خرید و ثبت دامنه در واقع یکی از اولین کارهاییست که برای ساخت وب سایت انجام می دهید .

انتخاب نام دامنه مناسب می تواند دشوار باشد .هرچند که  ثبت دامنه به وسیله یک ثبت کننده مناسب آسان است . ممکن است وسوسه شوید این مرحله را به سرعت طی کنید . باید بگویم که انتخاب شما در اینجا فوق العاده حیاتی است .

در نهایت ، دامنه شما اساس کل هویت برند شما را تشکیل می دهد .  دامنه در اصل ” نام ” سایت شماست . کاربران از آن برای مراجعه به سایت شما استفاده می کنند . در واقع دامنه بیانگر تمام کارهایست که می کنید .

چرا که دامنه شما به احتمال خیلی قوی در همه جا استفاده می شود . مثل پلتفرم رسانه های اجتماعی و برندینگ شرکت . نمایش یک دامنه با ارزش  شما را قادر می سازد تا اقتدار ، اعتبار و حرفه ای بودن خود را نشان دهید .

در اصل دامنه به کاربران می گوید که شما ثابت و قانونی هستید .  در نتیجه ، آن ها راحت تر به شما اعتماد می کنند . بنابراین دامنه می تواند یکی از عوامل اصلی موفقیت سایت شما باشد .

 

۳ دلیل برای تمدید دامنه قبل از تاریخ انقضا

همه افراد به ساخت یک دامنه تاثیرگذار فکر می کنند . پس هیچگاه این طرز فکر را دور نیندازید . عدم تمدید منظم دامنه می تواند به معنای از دست دادن آن و بعضی مسائل مهم دیگر باشد . پس با من همراه شوید تا سه دلیل را برای به روز نگه داشتن دامنه  بررسی کنیم .

۱. می توانید دامنه فعلی خود را حفظ کنید

شاید بارزترین و مخرب ترین نتیجه عدم تمدید دامنه ، از دست دادن همه این ها با هم باشد . به محض انقضا کامل ، دامنه شما برای دزدیده شدن توسط هر شخصی آزاد است .

پس از انقضای دامنه ، آن وارد Redemption Grace Period’ می شود . این مدت 30 روز به شما فرصت می دهد تا نام دامنه خود را دوباره بدست آورید . بیشتر ثبت کنندگان دامنه برای این سرویس هزینه بازخرید دریافت می کنند ، اگرچه نرخ ها متفاوت است .

علاوه بر این ، تغییر دامنه سایت به کارت های بازرگانی تان ، اکانت های شبکه اجتماعی و سایر عناصر برندینگ شما ، ضربه ناگهانی ورد می کند . همانطور که گفتیم ، دامنه یک عنصر مهم در برندینگ شماست . به همین ترتیب ، باید همان را حفظ کنید .

با این حال ، از دست دادن دامنه فقط بر برندینگ شما تأثیر نمی گذارد . سایر زمینه های کسب و کار شما نیز در معرض خطرهستند . مثلا ، بسیاری از سرویس های شخص ثالث مانند  Google AdSense) ) به دامنه شما لینک داده می شوند . پس اگر مجبور به تعویض دامنه باشید ، باید همه آنها را از نو تنظیم کنید .

۲. از همیشه در دسترس بودن وب سایتتان مطمئن هستید

علیرغم وجود مهلت دوباره ، نیم سرورهای دامنه منقضی شده در بسیاری از موارد به ” صفحات پارکینگ ” تغییر می کنند . در این شرایط تمام سرویس های متصل به آن دامنه از کار می افتند . از جمله ایمیل شما .

حتی موقتی ترین خرابی می تواند به سایت شما آسیب برساند . خصوصا ار نظر تجربه کاربری  (UX)  . مثلا ، اجازه دادن به بازدید کاربر از یک صفحه پارکینگ می تواند مشروعیت سایت شما را زیر سوال ببرد .

این قضیه برای هر کاربری که قصد بازدید از سایت شما را دارد صادق است . به عنوان مثال ، مشتری احتمالی را که با یک صفحه پارکینگ روبرو می شود در نظر بگیرید . این وجهه خوبی از بیزینس شما نیست . به همین ترتیب ، عدم تمدید دامنه شما می تواند فرصت های زیادی را از دست بدهد.

۳. از رتبه سایت شما در موتور جستجو محافظت می شود

صفحات پارکینگ همچنین می توانند تأثیر بسیار منفی بر رتبه بندی سایت شما در موتور جستجو بگذارند . هرچند که تعیین یک استراتژی موثر برای بهینه سازی موتور جستجو (SEO) می تواند به طرز باورنکردنی وقت گیر باشد . ولی از دست دادن رتبه سایت بازگشت به عقب است . ممکن است مدتی طول بکشد تا خسارت وارده را برطرف کنید .

خزنده وب که گوگل از آن استفاده می کند راهی برای تشخیص بین رفتن سایت یا داون تایم آن ندارد . درعوض سعی می کند سایت شما را مجدداً جستجو کند تا ببیند آیا دوباره قابل دسترس است یا نه . در طول این اتفاق ، وب سایت شما به احتمال زیاد افت رتبه فعلی خود را تجربه خواهد کرد .

اگرچه این به معنای پایین آمدن دائمی سایت شما از فهرست گوگل نیست . اما تخمین زده می شود که پس از فقط شش ساعت توقف ، رتبه بندی نتایج جستجو به طور متوسط ​​30٪ کاهش می یابد . این بدان معناست که برای بازگشت به موقعیت اصلی خود باید زمان بیشتری را برای سئو سایتتان صرف کنید .

تمدید دامنه چگونه است ؟

خوشبختانه تمدید دامنه روندی کاملاً ساده است. برای این کار دو روش وجود دارد . تمدید دامنه دستی و اتوماتیک .

جمع بندی

تمدید دامنه قبل از تاریخ انقضا کاری بسیار ساده است . اما به راحتی هم فراموش می شود . عدم انجام به موقع این امر می تواند تأثیر منفی بر وب سایت و کسب و کار شما بگذارد . خوشبختانه با تمدید دامنه به موقع یا تنظیم تمدیدهای خودکار ، می توانید از هرگونه عارضه ای جلوگیری کنید .

در این پست ، ما سه دلیل را شناسایی کردیم که باید همیشه تمدید دامنه خود را قبل از تاریخ انقضا انجام دهید . بیایید آنها را مرور کنیم :

1- تمدید دامنه از از دست دادن دامنه موجود و هویت تجاری همراه آن جلوگیری خواهید کرد .
2- سایت شما هر زمانی در دسترس می ماند و از هرگونه خرابی احتمالی جلوگیری می کند .
3- از آسیب رساندن به رتبه ای که به سختی در صفحات نتایج موتور جستجو(SERPs) به دست آورده اید جلوگیری می کند .

 

 

 

5% هاست وردپرس
پوچ
دامنه ir. رایگان
پوچ
10% هاست وردپرس
پوچ
پوچ
10% پشتیبانی وردپرس
پوچ
15% هاست وردپرس
پوچ
پوچ
شانس خود را امتحان کنید
لطفا آدرس ایمیل معتبر برای اعتبارسنجی بعد از کد تخفیف وارد نمایید و شانس خود را امتحان نمایید!