5 دلیل استفاده از ریدایرکت
5 دلیل استفاده از ریدایرکت آموزش

5 دلیل استفاده از ریدایرکت

ریدایرکت همان تغییر مسیر آدرس وب سایت به آدرس جدید است . در واقع با استفاده از آن ، کاربران و موتورهای جستجو بطور خودکار به آدرس URL جدید وب سایت منتقل می شوند . در این پست دلایل وجود ریدایرکت در سایت را بررسی می کنیم .

 

1 . ریدایرکت زیرشاخه به صفحه ای در سایت

بعد از ساخت وب سایت ، شاید بخواهید صفحه وبلاگتان را در زیر دامنه سایت  بسازید . بنابراین ، به جای اینکه URL وبلاگ ” mysite.com/blog ” باشد ، آن را ” blog.mysite.com ” ساخته اید. و اکنون تصمیم گرفته اید  که وبلاگ خود را از ساختار اصلی ساب دامنه خارج کنید .

به همین دلیل است که باید اقدام به ایجاد ریدایرکت در سایت کنید .  یا به هر دلیل دیگری که شما سایت یا بخشی از سایت خود را در یک زیر دامنه ایجاد کرده اید .  اگر می خواهید ساختار URL را به مورد جدید تغییر دهید . باید از ریدایرکت استفاده کنید .

 

2 . ریدایرکت محتوای تکراری به صفحه اصلی

داشتن محتوای تکراری در سایت برای سئو مضر است . اگر سایت بزرگی دارید ، ممکن است صفحاتی با محتوای تکراری داشته باشید . وقتی بیش از یک نسخه از همان صفحه دارید ، برای گوگل دشوار است که بفهمد کدام صفحه را رتبه بندی کند .

با تغییر مسیر مجدد محتوای تکراری به نسخه اصلی ، از بروز مطالب تکراری خودداری کنید . این کار موجب کاهش سردرگمی بازدیدکنندگان می شود . همچنین رتبه بندی موتور جستجو را بهبود می بخشد .

 

3 . ریدایرکت چند دامنه به یک دامنه

بسیاری از برند ها چندین نام دامنه مرتبط با URL اصلی خود خریداری می کنند . تا از برند آنلاین شما محافظت کنند . اگر نام تجاری شما Acme Corp است . شاید بخواهید acme.com ، acmecorp.com ، acme.net و غیره داشته باشید .

به جای خرید دامنه برای جلوگیری از ثبت شدن توسط دیگران ، می توانید آن ها را به وب سایت اصلی ریدایرکت کنید .

 

4- ریدایرکت دامنه قدیمی به دامنه جدید 


آیا در ابتدا سایت خود را در دامنه ای ایجاد کرده اید که اولین انتخاب شما نبوده و بعداً موفق به خرید دامنه رویایی خود شده اید؟ یا شاید شما از یک علامت تجاری بزرگ عبور کرده اید و تغییر نام دامنه خود اکنون لازم است.
به هر دلیلی ، شما باید یک تغییر مسیر دامنه قدیمی خود را به دامنه جدید خود پیاده سازی کنید. در حال حاضر ، مهاجرت به یک سایت کاملاً فشرده تر از یک تغییر مسیر ساده است ، اما این بخش مهمی از مراحل کار است.

5- ریدایرکت URL قدیمی به URL جدید

بعضی اوقات باید URL صفحات و پستهای موجود را تغییر دهید. شاید شما در حال پاک کردن ساختار URL موجود خود هستید ، یا برخی از صفحات را به اطراف منتقل کرده اید و URL قدیمی دیگر منطقی نیست.

در این حالت ، شما می خواهید از آدرس قدیمی به آدرس جدید 301 هدایت کنید. این امر به ویژه اگر پست های قدیمی شما قبلاً در موتورهای جستجو نمایه شده باشند یا پیوندهایی را به آنها نشان دهند که در هر مکان به صورت آنلاین وجود دارند ، بسیار صدق می کند.


در نتیجه

این کار ممکن است در ابتدا برای  آماتور ها کمی ترسناک به نظر برسد . اما با چند تا گزینه بصری ساده ، کاری نیست که نتوانید به تنهایی انجامش دهید  . همچنین استفاده بهینه از ریدایرکت ها به شما کمک می کند وب سایتتان را کم کم به روز کنید تا مفیدتر باشد . مهم تر از همه ، ریدایرکت از خطاهای 404 جلوگیری کرده و سئو را بهبود می بخشد .