بازاریابی وابسته یا affiliate marketing چیست ؟
بازاریابی وابسته یا affiliate marketing چیست ؟ آموزش

تعریف بازاریابی وابسته

صنعت بازاریابی شرکت های وابسته در سال های اخیر حسابی معروف شده و انتظار می رود تا چند سال دیگر به رقم 6.8 میلیارد دلار برسد . در واقع این ایده که شما بتوانید در هر زمان درآمد کسب کنید ، آن هم بدون اینکه مجبور باشید خیلی تلاش کنید ، بسیاری از افراد را به فکر بازاریابی وابسته سوق می دهد .

بازاریابی وابسته تاکتیکی است که به رشد فروش و ایجاد درآمد آنلاین کمک می کند . برای شروع ، ابتدا محصولی را انتخاب می کنید . بعد محصول را در وب سایت خود تبلیغ می کنید و سپس وقتی شخصی براساس ارجاع شما آن را خریداری می کند ، کمیسیون دریافت می کنید .

این روش به یکی از معتبرترین روش های درآمد زایی بصورت آنلاین تبدیل شده و چنان محبوبیت یافته که 81٪ از برند ها و 84٪ ناشران از بازاریابی شرکت های وابسته استفاده می کنند و هر ساله این تعداد افزایش می یابد .

مزایای بازاریابی شرکت های وابسته

بازاریابی وابسته چیست ؟

یکی از اصلی ترین مزایای شروع کار با بازاریابی شرکت های وابسته این است که موانع کمتری جلوی پای شماست . چون شما مجبور نیستید محصول خود را بسازید . بلکه فقط باید بتوانید آن را به بازار عرضه کنید .

خوشبختانه ، شما در تعداد برنامه های وابسته که می توانید در آن ثبت نام کنید محدود نیستید . شما می توانید به تعداد دلخواه ( یا به همان تعداد ) محصول تبلیغ کنید .

با تبلیغ محصولات محبوب ، می توانید بازدید کنندگان بیشتری را به وبلاگ خود هدایت کنید . که در عین حال ممکن است منجر به درآمد بیشتر شما هم بشود .

با این حال ، شما باید مراقب باشید که محصولات بی کیفیت را تبلیغ نکنید یا سایت خود را با تبلیغات زیاد اسپم نکنید . این کار ممکن است به جای سود رساندن به شما آسیب برساند .

نظرسنجی دیگری نشان داد که اکثریت قریب به اتفاق مردم بین 5 تا 20 درصد درآمد سالانه خود را از طریق بازاریابی وابسته به دست می آورند .

یکی از بزرگترین مزایای این مدل از بازاریابی این است که اگر برنامه ای را اجرا کنید ، می تواند به صورت اتوماتیک اجرا شود . تنها چیزی که شما نیاز دارید یک جابه جایی ثابت به وبلاگ یا وب سایت تان است .

استفاده از وردپرس برای راه اندازی وب سایت وابسته

بازاریابی وابسته چیست ؟

داشتن یک وب سایت یا وبلاگ برای یک بازاریابی وابسته ضروری است . در حالی که می توانید از بازاریابی وابسته در هر سایتی و با تقریباً هر ارائه دهنده میزبانی استفاده کنید ، اجرای بازاریابی وابسته شخصی در وردپرس مزایای زیادی دارد .

وردپرس به شما امکان می دهد تا کنترل کاملی بر وب سایت خود داشته باشید . صرف نظر از سطح مهارت شما ، شخصی سازی وب سایت وردپرس هم آسان است .

هزاران تم طراحی سایت رایگان وجود دارد که می توانید انتخاب کنید . و این تم ها می تواند به سایت شما کمک کند تا حرفه ای تر به نظر برسد بدون اینکه شما مجبور شوید هزاران دلار برای یک توسعه دهنده هزینه کنید .

وردپرس برای بازاریابی شرکت های وابسته بسیار عالی است . چون شما برای به دست آوردن درآمد قابل توجه ، نیازی به بودجه زیاد ندارید .

برای شروع ، شما باید یک دامنه ثبت کنید و یک ارائه دهنده میزبانی وردپرس را انتخاب کنید که میزبان وب سایت شما باشد .

حتی می توانید برخی از میزبان های وب سایت را پیدا کنید که ثبت دامنه را به عنوان بخشی از بسته های میزبانی خود ارائه می دهند و در هزینه های شما صرفه جویی می کنند .

چگونه می توان یک سایت وردپرسی برای بازاریابی وابسته راه اندازی کرد ؟

بازاریابی وابسته چیست ؟

برای شروع ، ابتدا باید موضوعی را برای سایت خود انتخاب کنید و سپس محصولات وابسته را بر اساس آن مکان انتخاب کنید .

پس از آن باید شروع به تولید محتوا در سایت خود برای تبلیغ لینک ها کنید . اگر از قبل یک وبلاگ تاسیس شده دارید ، سعی کنید محصولی متناسب با علاقه مخاطبان هدف خود انتخاب کنید .

محصولات را می توان از طریق برنامه های وابسته مختلف مانند  Amazon Associates ، ShareASale یا Commission Junction یافت . محصولات پیشنهادی آن ها را جستجو کنید تا ببینید چه چیزی برای سایت شما بهتر خواهد بود .

هنگامی که در مورد چند محصول تصمیم گرفتید ، به سادگی لینک وابسته را دریافت می کنید و می توانید آن لینک را در سایت وردپرس خود ارتقا دهید .

با رشد سایت و افزایش میزان محتوای شما ، می توانید محصولات بیشتری را تبلیغ کنید . مدیریت آن ها از طریق افزونه های رایگان وردپرس آسان است .

بسیاری از ابزار های اختصاصی بازاریابی وابسته وجود دارند که به وسیله آن ها ، وردپرس می تواند درآمد شما را افزایش دهد .

افزونه ای مانند ThirstyAffiliates می تواند به شما در افزودن لینک های وابسته به سایت خود و سپس سازماندهی و مدیریت آن ها کمک کند .

همچنین به شما در افزودن تصاویر مناسب کمک می کند و می توانید تعداد کلیک هایی را که از لینک ها دریافت می کنید ردیابی کنید .

Pretty Links یکی دیگر از گزینه های پلاگین خوب برای به حداکثر رساندن بازاریابی وابسته شما در سایت وردپرس است .

این پلاگین ویژگی های مشابه ThirstyAffiliates را ارائه می دهد . اما به شما در بهینه سازی لینک  ها نیز کمک می کند .

سازماندهی لینک های شرکت وابسته درصورتی که شرکت محصولات وابسته لینک را اصلاح کند ، مهم است .

به جای اینکه بخواهید تمام پست های خود را به دنبال لینک های وابسته جستجو کنید ، استفاده از یک پلاگین می تواند تغییر سریع همه لینک های وابسته را به سرعت انجام دهد .

چگونه می توان از بازاریابی وابسته کسب درآمد کرد ؟

بازاریابی وابسته چیست ؟

صرفا با اتکا به این ضرب المثلِ ” از تو حرکت ، از خدا برکت “ ، به احتمال زیاد نمی توانید درآمد خیلی زیادی را کسب کنید . در واقع داشتن سایتی با لینک های وابسته لزوما به این معنی نیست که بلافاصله شما پولدار می شوید .

برای شروع کسب درآمد ، ابتدا باید مخاطبان سایت خود را جذب کنید . این کار را می توانید با تولید محتوایی اطلاعاتی و با کیفیت انجام دهید .

استراتژی شما باید طوری باشد که مردم بخواهند محتوای شما را بخوانند و سپس محصولات را از لینک های وابسته شما بخرند .

انواع وب سایت های وابسته

بازاریابی وابسته چیست ؟

انواع مختلفی از سایت های بازاریابی وابسته وجود دارند که می توانید انتخاب کنید . در اینجا چند گزینه را برای شما توضیح می دهیم :

سایت مقایسه قیمت :

این نوع سایت می تواند فایده زیادی داشته باشد . چون محصولات مختلف و قیمت آن ها را به بازدید کننده ارائه می دهد ، د این صورت تصمیم گیری سریع را برای آن ها آسان می کند .

سایت بررسی محصولات :

ساخت یک سایتی که فقط در مورد نوشتن نظر درباره محصولات باشد ، کاملاً امکان پذیر است . شما باید بتوانید به سوالاتی که بازدید کنندگان دارند پاسخ دهید و چیز جدیدی را به جدول سایت اضافه کنید .

وبلاگ :

شما می توانید در مورد هر موضوعی بنویسید ، به شرطی که فقط هدف خود را پیدا کنید . امثلا موضوعات مالی ، سرگرمی یا هر چیز دیگری . اگر محتوای با کیفیتی را تولید کنید که لینک های وابسته را در پست های وبلاگ در هم می آمیزد ، ممکن است بتوانید موفقیت خوبی کسب کنید .

نحوه ارسال پست :

این نوع پست ها فرصتی عالی برای نمایش لینک های وابسته به شما ارائه می دهند . نحوه ارسال پست به افراد نشان می دهد که چگونه با استفاده از محصولات خریداری شده از لینک های وابسته شما ، مشکلات خود را حل کنند .

 در نتیجه

بازاریابی وابسته می تواند یک روش موثر برای کسب درآمد از طریق سایت وردپرس باشد . شروع آن آسان ، ارزان و کم خطر است.  اگرچه یک شبه ثروتمند نخواهید شد ، اما راهی عالی برای درآمد زایی منفعلانه در طولانی مدت است .