5 دلیل استفاده از Self-hosting برای وب سایت یا وبلاگ وردپرس
5 دلیل استفاده از Self-hosting برای وب سایت یا وبلاگ وردپرس آموزش

Self-hosting چیست و چرا باید از آن استفاده کرد ؟

چرا Self-hosting برای سایت وردپرسی شما مناسب است ؟

وقتی تازه شروع به کار با اولین وبلاگ شخصی یا وب سایت خود می کنید ، ممکن است سوالات زیادی برایتان پیش بیاید که شاید جواب آن ها را ندانید . یکی از سوالات بزرگ و حل نشده برای وبلاگ نویسان این است که : ” کجا می توانم وبلاگ وردپرس را میزبانی کنم ؟ Self-hosting بهتر است یا میزبانی رایگان ( در سایت WordPress.com) ؟ ” از نظر فنی ، صدها سیستم میزبانی رایگان وجود دارد ، اما به ندرت می توان دید که مردم یک گزینه رایگان را توصیه کنند .

Self-hosting با وب سایت وردپرس یکی از اقدامات اساسی است که توسط بسیاری از وبلاگ نویسان موفق انجام می شود ؛ حتی اگر احساس کنید که سرویس فعلی برای وبلاگ شما به اندازه کافی مناسب است .

ما در این مقاله قصد داریم برخی از بزرگترین دلایل تغییر کاربری به Self-hosting و همچنین برخی از مزایای آن را برای وب سایت وردپرسی شما بررسی کنیم .

توجه داشته باشید که داشتن یک سال میزبانی وب با نصف قیمت در واقع چندان دشوار نیست . ما توصیه می کنیم به دنبال شرکت هایی باشید که از سایت های وردپرسی پشتیبانی کرده و  ترجیحا در زمینه تنظیم موارد نیز به مشتریان خود کمک می کنند .

Self-hosting

فهرست مطالب این مقاله :

 • 5 دلیل برای Self-hosting وب سایت یا وبلاگ وردپرس 
 •  بدون نیاز به دانش برنامه نویسی 
 •  کنترل کامل وب سایت خود از طریق Self-hosting
 •  شخصی سازی کامل وب سایت وردپرس
 •  کمک به برند سازی
 •  تیم پشتیبانی 
 • نتیجه گیری : Self-hosting وب سایت یا وبلاگ وردپرسی تان باشید .

 

5 دلیل برای Self-hosting وب سایت یا وبلاگ وردپرس 

Self-hosting برای وب سایت وردپرس ؟!  این جمله ممکن است در وهله اول ترسناک به نظر برسد . اما نگران نباشید ؛ آن طور که به نظر می رسد سخت نیست !

بلکه مزیت هایی دارد که کاملا ارزش دارد تا مفصل به این موضوع بپردازیم . در این قسمت 5 تا از مهمترین دلایلی  که شما باید برای وب سایت یا وبلاگ وردپرسی تان Self-hosting را امتحان کنید ، با هم تحلیل می کنیم .

1. بدون نیاز به دانش برنامه نویسی

Self-hosting

ممکن است فکر کنید که چطور ممکن است بدون نیاز به دانش برنامه نویسی یک وب سایت را راه اندازی کرد . اما باید بگویم که راه اندازی یک سایت وردپرس خیلی راحت تر از آن چیزیست که فکر می کنید .

اکثر ارائه دهندگان خدمات میزبانی وب همه راهنمایی ها و آموزش های لازم برای کسانی که به دنبال تغییر کاربری هستند آماده کرده اند .

همچنین می بینید که استفاده از اکثر راهنمایی ها کمتر از پنج دقیقه طول می کشد و نتیجه نهایی کار ، یک سایت کاملاً کاربردی وردپرس است . درست مثل این که آن را در یک فریم ورک میزبانی رایگان دریافت کنید ، اما با کمی دسترسی بیشتر .

بسیاری از شرکت های میزبانی حتی سولوشن های یک کلیک برای نصب خودکار وردپرس را هم برای شما ارائه می دهند .

2. کنترل کامل وب سایت از طریق Self-hosting

Self-hosting

Self-hosting وردپرس کنترل کامل را به شما می دهد . اول از همه ، وقتی شما خود میزبان شدید ، خودتان مدیر سایت و سرور می شوید . مگر اینکه یک برنامه میزبانی مشترک انتخاب کرده باشید .

دوم ، Self-hosting به این معنی است که شما مجاز به ایجاد تغییرات انعطاف پذیر در سایت خود هستید ، از جمله :

 • تبلیغات را بدون محدودیت درج کنید .
 • امکان تبلیغ محصولات ( هم مال شما و هم ارائه دهندگان میزبانی )
 • ساخت وب سایت های اضافی (مبتنی بر WP و غیر WP )

ما می توانیم این لیست را به طور بی وقفه امتداد دهیم . اما تنها دلیل عدم پذیرش تبلیغات و وجود قوانین سنگین توسط شرکت های میزبانی رایگان این است که در نهایت خودشان درآمدشان را از دست می دهند .

البته این موضوع تاحدی قابل درک است . زیرا آن ها نیاز  دارند تا برخی هزینه های میزبانی را از جهات مختلف تامین کنند . اما این یکی از دلایلی است که یک برنامه میزبانی رایگان ممکن است بهترین راه حل میزبانی برای هر مدیر وب نباشد . به خصوص اگر نمی خواهید یک سایت حرفه ای با انعطاف پذیری کامل راه اندازی کنید .

3. شخصی سازی کامل وب سایت وردپرس 

Self-hosting

Self-hosting وردپرس گزینه های شخصی سازی زیادی را ارائه می دهد . با Self-hosting از وب سایت یا وبلاگ وردپرس خود ، مسئولیت نحوه کار و نحوه نمایش سایت را خودتان به عهده دارید .

این بدان معناست که شما مسئولیت تم های WordPress ، الگو ها ، پلاگین ها ، اسکریپت ها و تجربه کلی سایت را بر عهده دارید . خرید تم های برتر وردپرس بسیار عالی است و گاهی اوقات هم ممکن است برایتان جالب باشد که بتوانید با سلیقه خودتان چیزی بسازید !

4. کمک به برند سازی

Self-hosting

با حذف محدودیت های برنامه های رایگان میزبانی وردپرس ، به سایر مشاغل ، وبلاگ نویسان و برند ها اجازه می دهید بدانند که در مورد کاری که انجام می دهید جدی هستید و این در نهایت باید به فرصت هایی منجر شود که قبلا هیچوقت وجود نداشتند .

شما در ساخت ، ویرایش و مدیریت سایت وردپرس خود هر طور که بخواهید می توانید آزادانه رفتار کنید .  چه کاری بهتر از این که بتوانید در برند سازی یک بیزینس نقش داشته باشید .

البته قبلاً هم شاهد این اتفاق بوده ایم . وبلاگ نویسان به سرعت محبوب می شوند و بعداً تا حدودی به شهرت اینترنتی می رسند . با وب سایت های Self-hosting می توانید هر کاری که دوست دارید انجام دهید !

5. تیم پشتیبانی 

Self-hosting

این موضوع ممکن است همان چیزی نباشد که شما به عنوان آخرین دلیل Self-hosting از سایت وردپرس خود انتظار داشتید .

اما باید توجه داشته باشید که تیم وردپرس در میان پر جنب و جوش ترین انجمن های موجود در اینترنت است . نه تنها این ، تازه شما قادر به دریافت پشتیبانی از وردپرس به اشکال مختلف هستید مثل :

 • منابع رسمی ( WP Codex ، WP Forums و غیره )
 • رسانه های اجتماعی ( گروه ها ، انجمن ها ، لیست ها و غیره )
 • وبلاگ های تحت مدیریت جامعه ( آموزش ها ، مضامین ، افزونه ها و غیره )

ما فقط موارد اصلی را در اینجا بررسی کرده ایم ، اما بدانید که پشتیبانی نامحدودی از این پلتفرم زیبا و متن باز وجود دارد و امیدواریم که با خواندن این پست ایده بهتری داشته باشید که در ادامه چه کار کنید . و همچنین بتوانیدموارد مناسبی را برای وبلاگ خود انتخاب کنید .

از کار های کوچک شروع کنید ، اما کارهای سخت تر را به تدریج انجام دهید . رفته رفته وب سایت وردپرس خود را به سطح بالاتری برسانید .

نتیجه گیری : وب سایت یا وبلاگ وردپرس خود را Self-hosting کنید !

تصور کنید که بتوانید همه این کارها و شاید خیلی بیشتر را انجام دهید ! ممکن است افراد زیادی در مورد وردپرس و نحوه اجرای آن چیز های مختلفی برای گفتن داشته باشند .

ولی ما در این مقاله از دیدگاه یک وبلاگ نویس که می خواهد سایت ، اعتبار و تجربه خود را در وبلاگ نویسی بالا ببرد بررسی کرده ایم .  با داشتن یک وب سایت وردپرس که Self-hosting است ، شما همه ابزار ها و امکانات موجود برای ساختن یک وب سایت عالی و بدون محدودیت را در اختیار دارید .