۲۴ راهکار عملی برای افزایش سرعت سایت و عملکرد وردپرس
۲۴ راهکار عملی برای افزایش سرعت سایت و عملکرد وردپرس آموزش

آیا شما هم می خواهید سرعت ساعت وردپرس شما افزایش پیدا کند؟ بارگزاری سریع صفحات سایت باعث بهبود تجربه کاربری، افزایش بازدید صفحات سایت می گردد و هم چنین به سئو سایت شما کمک خواهند کرد. در این مقاله، به مهم ترین نکات در زمینه بهینه سازی سرعت وردپرس و افزایش سرعت سایت می پردازیم.

نکاتی در زمینه افزایش سرعت سایت

بر خلاف سایر آموزش ها که به معرفی افزونه های کش در جهت افزایش سرعت سایت وردپرس می پردازند یا سایر آموزش ها برای افزایش سرعت سایت وردپرس وجود دارد در این مقاله راهنمای کاملی برای بهینه سازی عملکرد وردپرس می پردازیم.

ما در این مطلب سعی کرده ایم به تمام مطالب در زمینه سرعت سایت بپردازیم، از جمله اینکه چرا سرعت حائز اهمیت است؟، چه عواملی باعث کندی سرعت وردپرس می گردد؟ و هم چنین در پایان اقدامات عملی که در جهت افزایش سرعت وردپرس می توانید انجام دهید را معرفی می کنیم.

چرا افزایش سرعت وردپرس مهم است؟

بررسی های انجام شده نشان می دهد که از سال 2000 تا 2016 میانگین زمان ماندگاری کاربران در سایت ها از 12 ثانیه به 7 ثانیه کاهش یافته است. این موضوع چه معنایی می تواند داشته باشد برای شما به عنوان مالک یک وب سایت؟

پس شما زمان بسیار کمی برای نشان دادن محتوا به کاربران و متقاعد کردن آن ها برای ماندن در سایت خود دارید. در سایت های کم سرعت مشاهده شده است که کاربران قبل از بارگزاری کامل صفحات آن را ترک می کنند.

طبق گزارش های ارائه شده از طرف شرکت آمازون، گوگل و سایر شرکت های بزرگ، یک ثانیه تأخیر در بارگزاری صفحه باعث کاهش 7 درصدی نرخ تبدیل، 11 درصد بازدید صفحات و هم چنین باعث کاهش  16 درصدی رضایت مشتریان می گردد.

اهمیت سرعت سایت

از همه دلایل مهم تر اینکه موتور جستجوی گوگل و سایر موتورهای جستجو سایت های کند را جریمه می کنند و باعث کاهش رتبه آن ها در موتورهای جستجو می گردد و این به معنای پایین بودن ترافیک سایت های کند می باشد. به طور خلاصه اگر می خواهید سایت شما ترافیک ورودی و درآمد زیادی داشته باشد باید سرعت سایت خود را افزایش دهید.

چگونه سرعت سایت خود را بررسی کنیم؟

اغلب افراد مبتدی فکر می کنند سرعت سایت آن ها خوب است زیرا خودشان سرعت کند سایت را احساس نمی کنند که این اشتباه بزرگی است.

از آنجایی که شما مرتب به وب سایت خود مراجعه می کنید، مرورگرهای جدید مانند کروم سایت شما را در حافظه کش خود ذخیره می کنند و زمانی که شما ادرس را در مرورگر وارد می کنید، به طور خودکار برای شما به نمایش گذاشته شود و این باعث می گردد سایت شما سریع تر بارگزاری گردد.

بنابراین اگر کاربری برای اولین بار بخواهد وارد سایت شما شود بارگزاری سایت شما با این سرعت بالا انجام نشود. در واقع کاربران در مکان های جغرافیایی مختلف تجربه ی متفاوتی را تجربه می کنند.

به همین خاطر به شما پیشنهاد می کنیم که با استفاده از ابزارهای تست سرعت سایت وردپرس مانند isltwp سرعت سایت خود را بررسی کنید.

Isltwp ابزاری رایگان آنلاینی است که به شما این امکان را می دهد تا سرعت سایت خود را بررسی کنید.

ابزار بررسی سرعت سایت

بعد از اینکه سرعت سایت خود را بررسی کردید از خود سوال کنید آیا سرعت سایت شما خوب است و ایا می تواند شما را به هدف موردنظر برساند.

زمان خوب بارگزاری صفحات سایت زیر 2 ثانیه است.

با این وجود، هرچه سرعت سایت شما بالا باشد بهتر است. حتی بتوانید چند میلی ثانیه به سرعت سایت خود را بهبود ببخشید زمان بارگزاری سایت شما کاهش پیدا می کند.

چه عواملی باعث کندی سرعت وب سایت شما می گردد؟

گزارش تست سرعت، به شما پیشنهاداتی در جهت افزایش سرعت سایت وردپرس ارائه می دهد. شاید درک و اجرای این پیشنهادات برای افراد مبتدی آسان نباشد.

دانستن اینکه چه عواملی باعث کندی سرعت سایت شما می گردد می تواند عملکرد شما را بهبود ببخشد و همچنین باعث تصمیم گیری دقیق تر در دراز مدت می گردد.

دلایل اصلی که باعث کندی سرعت وب سایت وردپرسی شما می گردد عبارت اند از:

 • میزبانی وب: زمانی که میزبانی وب شما به درستی پیکربندی نشده باشد می تواند به سرعت سایت شما صدمه بزند.
 • پیکربندی وردپرس: اگر سایت وردپرس شما صفحات را در حافظه کش نگه داری نکند، این عمل باعث می شود سرور بیش از حد سایت شما را بارگزاری کند و سرعت سایت شما کند شود.
 • اندازه صفحه: اغلب تصاویر برای صفحات وب بهینه نیستند.
 • افزونه های بد: تا آن جا که می توانید از افزونه هایی که کدنویسی درستی ندارند استفاده نکنید، این افزونه ها می توانند به شدت سرعت سایت شما را کاهش دهند.
 • اسکریپت های خارجی: استفاده از اسکریپت های خارجی مانند تبلیغات، بارگزاری های فونت و … می توانند به شدت بر عملکرد سایت شما تاثیر داشته باشند.

حال که با عواملی که باعث کندی سرعت سایت شما می گردد آشنا شدید در ادامه مطلب می پردازیم به این که چگونه سرعت سایت خود را بهبود ببخشید.

اهمیت میزبانی خوب وردپرس

سرویس میزبانی وردپرس شما نقش بسیار مهمی بر عملکرد سایت شما دارد. ارائه دهنده های خوب میزبانی هاست وردپرس می تواند اقدامات بیشتری را در زمینه بهبود بهینه سازی سایت به شما ارائه دهد.

با این حال، در هاست های اشتراکی منابع با سایر مشتریان به اشتراک گذاشته می شود بنابراین ممکن است سایت های همسایه ترافیک زیادی را در اختیار بگیرند که در این صورت بر روی عملکرد سایت شما تأثیر خواهد گذاشت و باعث کندی وب سایت شما می گردد.

به همین خاطر لوکس هاست برای مشتریان خود به هیچ عنوان از هاست های اشتراکی استفاده نمی کند، استفاده از یک سرویس میزبانی مدیریت شده وردپرس به شما این امکان را می دهد میزبانی بهینه ای برای سایت وردپرسی خود داشته باشید. شرکت های هاستینگ مدیریت شده وردپرس به طور خودکار نسخه های پشتیبان، بروزرسانی های وردپرس و پیکربندی های امنیتی پیشرفته ای را برای محافظت سایت شما ارائه می دهند.

بدون برنامه نویسی در چند مرحله ساده به وردپرس سرعت ببخشید

ایجاد تغییر در پیکربندی وب سایت وردپرس برای افراد مبتدی کاری دشوار است به خصوص اگر اطلاعات زیادی در این زمینه نداشته باشید. اما جای نگرانی وجود ندارد ما در اینجا مطالبی را برای کمک به شما آورده ایم تا بتوانید عملکرد سایت وردپرس خود را بهبود ببخشید. ما در اینجا به شما نشان خواهیم داد چگونه می توانید تنها با چند کلیک ساده و بدون کدنویسی سرعت سایت وردپرس خود را افزایش دهید. از جمله اقداماتی که می توان در این زمینه انجام داد در زیر به آن ها اشاره شده است:

یک افزونه کش وردپرس نصب کنید

صفحات وردپرس پویا هستند. به این معناست که کاربران می توانند در هر لحظه از هریک از صفحات سایت شما بازدید کنند. برای ایجاد صفحات، وردپرس فرایندی را اجرا می کند تا اطلاعات موردنیاز خود را پیدا کند سپس انها را در کنار هم می گذارد و به خود کاربر نمایش می دهد.

این فرایند شامل چند  مرحله است و می تواند سرعت وب سایت شما را در زمان مراجعه چند کاربرکند نماید. به همین خاطر پیشنهاد می شود که از افزونه کش استفاده کنید. کش می تواند سرعت سایت شما را دو تا پنج برابر افزایش دهد.

نحوه عملکرد افزونه کش

به جای بارگزاری مجدد صفحات سایت، افزونه کش نسخه ای از آن ایجاد می کند و سپس همان را به کاربر نمایش می دهد.

نحوه عملکرد افزونه کش

طبق شکل بالا، در زمان مراجعه کاربر به سایت وردپرس شما، سرور شما اطلاعات را از پایگاه داده mysql و فایل های php بازیابی می کند. سپس اطلاعات را در قالب محتوای html در اختیار کاربر می گذارد. این فرایند، فرایندی طولانی است اما شما می توانید با استفاده از کش در چند مرحله پشت سر بگذارید.

تعداد زیادی پلاگین برای کش وردپرس وجود دارد اما ما افزونه wp rocket پریمیوم یا افزونه wp super cache نسخه رایگان را پیشنهاد می دهیم. آموزش صفر تا صد نصب و راه اندازی افزونه Wp rocket را دنبال کنید. تنظیمات آن دشوار نیست و بعد از آن بازدیدکنندگان متوجه این تفاوت خواهند شد. بسیاری از شرکت های هاستینگ مانند لوکس هاست راه حل هایی را برای کش ارائه می دهند.

شما می توانید افزونه های کش را با فایروال اپلیکیشن های وب مانند cloudflare یا sucuri برای افزایش عملکرد سایت خود ترکیب کنید.

برای افزایش سرعت سایت خود تصاویر را بهینه سازی کنید

 

بهینه سازی تصاویر برای افزایش سرعت سایت

تصاویر به محتوای شما حیات می بخشد و باعث تعامل بیشتر کاربران با سایت می گردد. کارشناسان گفته اند که استفاده از تصاویر رنگی باعث افزایش 80 درصدی بازدید از مطالب سایت شما می گردد.

با این حال، اگر تصاویر سایت شما بهینه نباشند می توانند به سایت شما صدمه بزنند. در واقع استفاده از تصاویر غیر بهینه یکی از اقداماتی است که افراد مبتدی دست به آن می زنند.

توصیه می شود قبل از آپلود تصاویر بر روی سایت حتما با استفاده از نرم افزارهای ویرایشگر عکس آن ها را بهینه کنید.

این تصاویر می توانند در فرمت اصلی اندازه بزرگی داشته باشند. اما براساس فرمت فایل تصاویر و فشرده سازی آن ها می توانید در نرم افزارهای ویرایشگر تصاویر، اندازه آن ها را تا 5 برابر کاهش دهید.

در لوکس هاست ما فقط از دو فرمت jpeg  و png تصاویر استفاده می کنیم. حال ممکن است سوال شما این باشد که این دو فرمت چه تفاوت هایی دارند.

خوب، فرمت png تصاویر فشرده سازی نشده اند. وقتی آن را فشرده می کنید آن ها بعضی اطلاعات را از دست می دهند، بنابراین می توان گفت یک تصویر فشرده نشده با جزئیات بیشتر کیفیت بالاتری دارند. پس هرچه اندازه فایل بزرگ تر باشد زمان زیادی را برای بارگزاری نیاز دارد.

به عبارتی دیگر، فرمت jpeg فایل فشرده تصاویر است که کمی از کیفیت آن کاسته شده است و از نظر اندازه کوچکتر است. بنابراین کدام فرمت را برای تصاویر انتخاب کنیم؟

 • اگر عکس یا تصویر ما دارای رنگ های مختلفی باشد از فرمت jpeg استفاده می کنیم.
 • اگر تصویر ساده ای داشته باشیم یا زمانی که به تصویر شفافی نیاز داریم از فرمت png استفاده می کنیم.

اغلب تصاویر ما با فرمت jpeg هستند. در زیر نموداری را مشاهده می کنید که اندازه و ابزارهای مختلف فشرده سازی تصاویر را با یکدیگر مقایسه کرده است.

انواع فرمت تصاویر

همان طور که در نمودار بالا مشاهده می کنید انتخاب فرمت تصویری که شما استفاده می کنید می تواند بسیار بر عملکرد سایت شما تاثیر بگذارد.

بهترین راهکارها برای بهینه سازی عملکرد وردپرس

بعد از نصب افزونه کش و بهینه سازی تصاویر متوجه افزایش سرعت سایت خود خواهید شد. برای اجرای این نکات شما نیاز به دانش فنی و برنامه نویسی ندارید اما استفاده از آن ها می تواند بسیاری از مشکلاتی  که باعث کندی سرعت سایت شما می گردد را کاهش دهد.

سایت وردپرس خود را به روز نگه دارید

به روزرسانی وردپرس

وردپرس به عنوان یک پروژه متن باز به طور مرتب به روز رسانی می گردد. در هر بروز رسانی نه تنها مجموعه ای از ویژگی های جدید اضافه می گردد بلکه برخی مشکلات امنیتی آن نیز برطرف می گردد. قالب وردپرس و افزونه های آن نیز ممکن است به طور مرتب بروز رسانی گردند.

به عنوان یک مدیر سایت، مسئولیت شما این است که سایت، قالب و افزونه های آن را در به آخرین نسخه بروز رسانی کنید. عدم بروز رسانی ممکن است سرعت سایت شما را کاهش دهد و آن را در معرض تهدیدهای امنیتی قرار دهد.

وردپرس را بهینه سازی کنید تا سرعت سایت شما افزایش پیدا کند

فرایندهای بک اند در وردپرس وظایف برنامه ریزی شده ای هستند که در پشت سایت وردپرس شما اجرا می گردند. در زیر چند فرایند که در بک اند وردپرس اجرا می شود آورده ایم:

 • وظایف مربوط به افزونه های پشتیبان گیری وردپرس
 • کارهای مربوط به کرون های وردپرس برای انتشار پست های برنامه ریزی شده
 • کارهای مربوط به بررسی بروز رسانی ها
 • افزونه های جستجو و سایر خزنده ها که محتوا را بررسی می کنند

کارهای مربوط به کرون ها برای برنامه ریزی پست ها و بروز رسانی ها کمترین تأثیر را بر روی عملکرد سایت دارند. با این حال، سایر فرایندهای بک اند مانند افزونه های پشتیبان گیری و خزیدن می توانند سرعت سایت شما را کاهش دهند.

در مورد افزونه های پشتیبان گیری، نیاز است که مطمئن شوید که زمانی اجرا می شوند که ترافیک سایت شما کم می باشد. هم چنین شما باید تعداد نسخه های پشتیبان گیری از داده ها را تنظیم کنید.

به عنوان مثال، اگر شما روزانه یک نسخه کامل پشتیبان تهیه می کنید، در حالی که فقط در هفته دوبار محتوای جدید منتشر می کنید باید آن را تنظیم نمایید.

در مورد خزش، لازم است شما گزارش های مربوط به خزش را در گوگل سرچ کنسول مشاهده نمایید. خزش های مکرر و اشتباه باعث می شود که سرعت سایت شما کند گردد و یا نتیجه مطلوبی نرسید.

می توانید آموزش صفر تا صد ثبت سایت در سرچ کنسول گوگل نسخه جدید، ما را برای مشاهده خزش های گوگل مطالعه نمایید.

استفاده از توضیحات مختصر در صفحه اصلی و آرشیو ها

استفاده از توضیحات مختصر در صفحه اصلی

به طور پیش فرض، وردپرس محتوای کاملی از محتوای مقاله سایت شما را بر روی صفحه اصلی و آرشیو به نمایش می گذارد. این موضوع به این معناست که صفحه اصلی شما، دسته بندی ها، برچسب ها و سایر صفحات آرشیو می تواند سرعت بارگزاری سایت را کاهش دهد.

یکی دیگر از مشکلات نمایش کامل مقالات این است که کاربران دیگر نیازی به بازدید از مقاله اصلی ندارند. این عمل می تواند تعداد بازدیدهای صفحه و هم چنین زمان ماندگاری شما را در سایت کاهش دهد.

برای افزایش سرعت بارگزاری سایت خود می توانید به گونه ای تنظیم کنید که تا به جای نمایش کامل محتوا فقط بخشی از آن به نمایش گذاشته شود. برای انجام این کار به بخش تنظیمات » خواندن بروید و سپس متن خلاصه را انتخاب کنید.

تنظیمات وردپرس

نظرات را به صفحات تقسیم کنید

آیا نظرات زیادی در وبلاگ خود دارید؟ اگر این گونه است تبریک می گوییم زیرا نشان دهنده ی این است که مخاطبان با شما در ارتباط هستند. اما نمایش تعداد زیاد نظرات بر روی سایت می تواند سرعت سایت شما را کاهش دهد. برای جلوگیری از کاهش سرعت سایت وردپرس راهکاری ارائه داده است. به بخش تنظیمات » گفتگو مراجعه کنید و گزینه تقسیم بندی نظرات در صفحات مختلف را انتخاب کنید.

تقسیم بندی نظرات به چند صفحه

برای افزایش سرعت سایت از شبکه توزیع محتوا (CDN) استفاده کنید

همان طور که می دانید کاربران از مناطق جغرافیایی مختلف وارد سایت می شوند و زمان بارگزاری برای هریک از آن ها متفاوت می باشد. این اختلاف زمان بارگزاری به این خاطر می باشد که مکان میزبانی وب سایت شما می تواند بر سرعت سایت شما تاثیر بگذارد.

به عنوان مثال، اگر سرورهای میزبانی سایت شما در ایالات متحده باشد. کاربری که در منطقه ایالات متحده از سایت شما بازدید می کند سرعت بارگزاری سایت برای آن بیشتر از سرعت بارگزاری برای کاربری است که در منطقه هند است.

استفاده از یک شبکه توزیع محتوا می تواند به افزایش سرعت بارگزاری سایت برای همه بازدیدکنندگان کمک کند. شبکه توزیع محتوا شامل سرورهایی از مناطق مختلف می باشد. هر سرور فایل های static از سایت شما را ذخیره می کند. این فایل های static شامل تصاویر، سی اس اس و جاوا اسکریپت هستند وصفحات وردپرس داینامیک هستند.

زمانی که شما از شبکه توزیع محتوا استفاده می کنید کاربری به سایت شما مراجعه می کند، فایل های static از سروری به آن ها نمایش داده خواهند شد که نزدیک تر است. سرور میزبانی سایت شما نیز سریع عمل می کند زمانی که شما زیاد از شبکه توزیع محتوا استفاده می کنید.

در شکل زیر نحوه عملکرد یک شبکه توزیع محتوا را مشاهده می کنید.

شبکه توزیع محتوا

ما شبکه توزیع stackpath را پیشنهاد می دهیم. شبکه توزیع محتوا maxcdn نیز بخشی از شبکه توزیع stackpath است. آن با وب سایت های وردپرس به خوبی کار می کند و باعث افزایش سرعت افزونه های کش وردپرس می گردد.

فایل های صوتی و ویدئویی خود را به طور مستقیم در وردپرس بارگزاری نکنید تا سرعت سایت شما کم نشود.

بارگذاری ویدیو

شما می توانید به طور مستقیم فایل های صوتی و ویدئویی خود را در وردپرس آپلود نمایید و آن ها در پخش کننده های html5 به نمایش گذاشته می شوند اما شما نباید این کار رو بکنید.

میزبانی از صدا و ویدئو می تواند هزینه پهنای باند شما را افزایش دهد. شما باید هزینه های زیادی را به شرکت میزبانی وب خود بدهید به گونه ای که این هزینه های اینقدر زیاد شود که مجبور شوید کار خود را ادامه ندهید حتی اگر پهنای باند شما نامحدود باشد.

میزبانی فایل های چند رسانه ای می تواند اندازه فایل های پشتیبان شما را افزایش دهد بنابراین بازیابی فایل برای شما دشوار است.به جای آپلود مستقیم فایل ها در وردپرس می توانید از سرویس های میزبانی مانند Aparat، vimeo، Soundcloud و… استفاده کنید زیرا آن ها قابلیت بارگذاری فایل های زیادی  و هم چنین پهنای باند زیادی برای این کار دارند.

وردپرس قابلیت بارگذاری ویدئو را دارد بنابراین شما می توانید به طور مستقیم آدرس اینترنتی ویدئو آپلود شده در سرویس های معرفی شده در بالا را در پست خود قرار دهید تا به طور اتوماتیک اجرا شود.

برای افزایش سرعت سایت خود از قالبی بهینه استفاده کنید

بهینه سازی قالب وردپرس

در زمان انتخاب قالب برای وب سایت خود، توجه به اینکه سرعت آن بهینه است بسیار حائز اهمیت می باشد. بعضی از قالب های زیبا و جذاب کد نویسی ضعیفی دارند و باعث کاهش سرعت سایت شما می گردند.

پس بهتر است قالب ساده ای انتخاب کنید نسبت به قالبی که دارای پوسته های پیچیده، انیمیشن های چشمک زن و دیگر ویژگی های غیر ضروری است. همیشه شما می توانید این ویژگی ها را با استفاده از افزونه های معتبر به سایت اضافه کنید.

از پلاگین های سریع تر استفاده کنید تا سرعت سایت شما افزایش یابد

پلاگین های پرسرعت

پلاگین هایی که کنویسی ضعیفی دارند اغلب حجم کاری زیادی را به قالب اضافه می کنند که این حجم کار ضروری نیست. این عمل باعث افزایش زمان بارگزاری سایت و کند شدن سایت شما می گردد. در انتخاب افزونه ها همیشه به اسانی استفاده، تجربه کاربری و از همه مهم تر عملکرد آن ها توجه ویژه ای داشته باشید.

در ادامه مطلب برخی از افزونه های رایج وردپرس را معرفی می کنیم:

افزونه wpforms: این افزونه سریع ترین و آسان ترین افزونه فرم تماس در وردپرس است.

افزونه soliloquy: اگر شما قصد اضافه کردن اسلایدر به سایت خود را دارید افزونه soliloquy بهترین افزونه اسلایدر وردپرس از نظر امکانات و عملکرد می باشد.

افزونه envira gallery: افزونه های گالری می توانند سرعت سایت را کاهش دهند. ما انواع افزونه ها را بررسی کرده ایم، افزونه envira gallery سریع ترین افزونه گالری وردپرس می باشد.

افزونه shared counts: افزونه های رسانه های اجتماعی اسکریپت های اضافی و غیر ضروری را به سایت اضافه می کنند. افزونه shared counts یکی از سریع ترین افزونه های رسانه های اجتماعی در وردپرس است.شما نیز خود می توانید انواع افزونه ها را بر روی سایت خود نصب کنید سرعت سایت خود را قبل و بعد از نصب بررسی نمایید.

تنظیمات دقیق برای افزایش سرعت سایت وردپرس

با استفاده از نکاتی که در بالا به آن ها اشاره شد می توانید سرعت سایت خود را افزایش دهید. اما افزایش کسری از ثانیه نیز می تواند بسیار کمک کننده باشد. در ادامه مطلب به نکاتی فنی تر در این زمینه می پردازیم که نیاز است شما فایل های سایت خود را تغییر دهید و با زبان برنامه نویسی php آشنا باشید. بنابراین ابتدا از سایت خود فایل پشتیبانی تهیه کنید.

پست های طولانی را به چند صفحه تقسیم کنید

تقسیم بندی صفحات وب

بازدیدکنندگان سایت شما پست های طولانی را دوست دارند بنابراین این پست ها باعث افزایش رتبه وب سایت شما در نتایج موتورهای جستجو می گردد.

اما اگر شما مقالات طولانی همراه با تصاویر زیادی منتشر کنید، می تواند باعث کاهش سرعت بارگذاری سایت شما گردد. به جای آن می توانید پست های طولانی خود را در چندین صفحه قرار دهید. وردپرس قابلیت این کار را دارد. شما می توانید به آسانی برای انجام این کار تگ <!––nextpage––> به مقاله خود اضافه کنید تا مقالات شما در چندین صفحه مختلف قرار بگیرد.

درخواست های خارجی http را کاهش دهید تا سرعت سایت شما افزایش پیدا کند

کاهش درخواست های http

تعداد زیادی از افزونه ها و قالب های وردپرس انواع فایل ها را از سایت های مختلف بارگزاری می کنند. این فایل ها می توانند شامل اسکریپت ها، استایل شیت ها و تصاویر بارگزاری شده از منابع خارجی مانند گوگل، فیس بوک، سرویس های تحلیل گر و … باشند.

استفاده از چند مورد بالا مشکلی ایجاد نمی کند. بسیاری از این فایل ها برای بارگزاری سریع تر بهینه سازی شده اند بنابراین بر روی هاست وب سایت شما سرعت بالایی دارند.

اما اگر افزونه های شما درخواست های زیادی را به سرور ارسال کند، آن گاه می تواند سرعت سایت شما را به طور قابل توجهی کاهش دهد. شما می توانید با ادغام این درخواست ها یا غیر فعال سازی آن ها تعداد درخواست های http را کاهش دهید.

تماس با پایگاه داده را کاهش دهید

کاهش درخواست به دیتابیس

توجه: برای انجام این مرحله نیاز به دانش برنامه نویسی php و فایل های قالب وردپرس دارید.

متاسفانه، بسیاری از قالب های وردپرس کدنویسی ضعیفی دارند. آن ها از استانداردهای وردپرس پیروی نمی کنند و مستقیم با پایگاه داده در ارتباط هستند بنابراین درخواست های غیرضروری زیادی را برای دیتابیس ایجاد می کنند. این کار باعث درگیری زیاد سرور و در نتیجه کاهش سرعت آن می گردد. قالب هایی که به خوبی کدنویسی شده باشند تماس های کمی فقط برای بدست آوردن اطلاعات اولیه وب سایت شما از دیتابیس دریافت می کنند.

در این مثال، زمانی که تگ php?> را می بینید به این معناست که دیتابیس را فراخوانی می کنید:

شما نمی توانید برنامه نویسان را مقصر بدانید. آن ها به آسانی نمی توانند راهی پیدا کنند تا بدانند زبان سایت شما چیست.

اما اگر شما می خواهید قالب خود را با استفاده از یک chiled theme بهینه سازی کنید در این صورت می توانید فراخوانی های دیتابیس را با اطلاعات خاصی که باعث کاهش فراخوانی های دیتابیس شما می گردد، جایگزین کنید.

دیتابیس پایگاه داده خود را بهینه سازی کنید تا سرعت سایت شما افزایش پیدا کند

بعد از استفاده مدتی از وردپرس، دیتابیس شما اطلاعات زیادی را ذخیره می کند که شما به آن ها خیلی نیاز ندارید. برای بهبود عملکرد، می توانید دیتابیس خود را بهینه سازی کنید تا از شر اطلاعات غیر ضروری راحت شوید.

این کار می تواند با افزونه wp-sweep مدیریت شود. این افزونه این امکان را به شما می دهد تا دیتابیس وردپرس خود را با پاک کردن پست های حذف شده، بازنگری ها، برچسب های غیرضروری و… پاک کنید. هم چنین این افزونه به شما کمک می کند تا با یک کلیک ساختار پایگاه داده خود را بهینه سازی کنید.

بازبینی های پست را محدود کنید

بازبینی های صفحه

بازبینی های پست ها فضایی را در پایگاه داده ایجاد می کند. بعضی کاربران معتقدند که این بازبینی ها می تواند بر اجرای پرس وجوهای دیتابیس که توسط افزونه ها اجرا می شود، تاثیر گذار باشد. اگر این افزونه به طور خاص نمی تواند بر بازبینی های پست ها تاثیر بگذارد ولی می تواند با جستجوهای غیرضروری سرعت سایت شما را کند کند.

شما می توانید به آسانی تعداد بازبینی ها را به حداقل برسانید. شما با اضافه کردن این خط کد به فایل wp-config.php سایت خود می توانید این کار را انجام دهید.

این کد به شما این امکان را می دهد تا فقط 4 نسخه آخر هر پست یا صفحه را ذخیره کنید و از ذخیره نسخه های قدیمی آن صرف نظر کنید.

قابلیت کپی برداری را بر روی سایت خود غیر فعال کنید

غیرفعال سازی قابلیت کپی برداری

اگر شما برای سایت خود محتوای با کیفیتی را ایجاد می کنید ممکن است سایر سایت ها از مطالب شما کپی برداری کنند. مشاهده شده است که از تصاویر سایت استفاده می کنند و به طور مستقیم تصاویر سایت شما به جای آپلود مستقیم تصاویر استفاده می کنند.

در واقع این کار باعث می شود میزانی از پهنای باند میزبانی وب شما سرقت شود و ترافیک وب سایت شما کاهش یابد.

شما می توانید کدی به پرونده .htaccess سایت خود اضافه کنید تا مانع کپی تصاویر سایت خود شوید.

توجه:  فراموش نکنید نام luxhost.org را در فایل خود تغییر دهید.

برای افزایش سرعت سایت خود از بارگزاری تنبل استفاده کنید

اگر سایت شما تعداد زیادی تصاویر، ویدئو و پست دارد بهتر است از قابلیت بارگزاری تنبل استفاده کنید. این قابلیت به شما اجازه می دهد به جای اینکه تمام تصاویر بارگزاری شوند، تصاویری بارگزاری گردند که کاربر آن ها را مشاهده می کند.

هنگامی که کاربر در سایت اسکرول می کند ، وب سایت شما شروع به بارگیری تصاویر همان منطقه از اسکرول کاربر می کند و آن را نشان می دهد، می توانید تصاویر ، فیلم ها و حتی نظرات وردپرس را با بارگذاری تنبل لود کنید.

برای تصاویر، iframes ها و فیلم ها می توانید از افزونه Lazy Load by WP Rocket استفاده کنید. برای استفاده از lazy load برای نظرات وردپرس می توانید راهنمای ما در مورد چگونگی استفاده از بارگذاری تنبل در نظرات وردپرس را ببینید.

استفاده از فایروال ها در سطح DNS برای وب سایت

استفاده از فایروال در دی ان اس ها

افزونه های فایروال در وردپرس به شما کمک می کند تا حملات Brute Force Attacks ، تلاش برای هک کردن و بدافزار را مسدود کنید. با این حال ، همه افزونه های فایروال یکسان نیستند.

برخی از آنها در وب سایت شما اجرا می شوند ، به این معنی است که مهاجمان می توانند قبل از مسدود شدن به وب سرور شما دسترسی پیدا کنند. این کار برای امنیت موثر است اما کارایی مطلوبی ندارد.

به همین دلیل توصیه می کنیم از فایروال ها در سطح DNS مانند Sucuri یا Cloudflare استفاده کنید. این فایروال ها حتی قبل از رسیدن به وب سایت شما ، درخواست های نا امن را مسدود می کنند.

خطاهای HTTPS / SSL را بدون پلاگین برطرف کنید

درست کردن خطاهای https / ssl بدون پلاگین

اگر سایت خود را به HTTPS / SSL تغییر می دهید ، به احتمال زیاد شما با خطاهای mixed content errors روبرو می شوید.

ساده ترین راه برای رفع این مشکل با نصب افزونه ای مانند Really Simple SSL حل می شود. با این حال ، مشکل اینجاست که این افزونه ها ابتدا همه URL ها را می گیرد ، سپس قبل از ارسال آنها به مرورگرهای کاربر ، آنها را به HTTPS تغییر می دهد. به همین خاطر شما می توانید با inspect گرفتن در مرورگر لینک هایی که http هستند را مشاهده نمایید و اقدام به تغییر آنها به https نمایید

برای افزایش سرعت سایت خود از آخرین نسخه php استفاده کنید

وردپرس با زبان برنامه نویسی php نوشته شده است. این زبان، زبان سمت سرور است و بر روی سرور میزبانی سایت شما نصب و اجرا می گردد.

همه شرکت های میزبانی از پایدارترین نسخه php در سرورهای خود استفاده می کنند.

نسخه جدید 7 php سرعت بالایی نسبت به نسخه های دیگر دارد.

با نصب و فعال سازی افزونه Version Info می توانید به نسخه PHP سایت خود پی ببرید.

پس از فعال سازی ، این افزونه نسخه PHP شما را در قسمت پایین صفحه داشبورد وردپرس شما نشان می دهد.

نمایش ورژن php در وردپرس

اگر وب سایت شما از نسخه پایین تر از PHP 7 استفاده می کند ، از ارائه دهنده میزبان خود بخواهید که آن را برای شما به روز کند. اگر آنها قادر به انجام چنین کاری نباشند ، وقت آن است که یک هاست وردپرس جدید پیدا کنید

امیدواریم این مقاله به شما کمک کند برای اینکه چگونه سرعت و عملکرد وردپرس را بهبود بخشید.

پیش بروید و این تکنیک ها را امتحان کنید. فراموش نکنید که سرعت وب سایت خود را قبل و بعد از اجرای این بهترین روش ها آزمایش کنید. از این تغییرات متعجب خواهید شد که عملکرد وردپرس شما را تقویت می کند.

منبع: wpbeginner

5% هاست وردپرس
پوچ
دامنه ir. رایگان
پوچ
10% هاست وردپرس
پوچ
پوچ
10% پشتیبانی وردپرس
پوچ
15% هاست وردپرس
پوچ
پوچ
شانس خود را امتحان کنید
لطفا آدرس ایمیل معتبر برای اعتبارسنجی بعد از کد تخفیف وارد نمایید و شانس خود را امتحان نمایید!