آموزش حذف شماره نسخه وردپرس
آموزش حذف شماره نسخه وردپرس آموزش

چطور شماره نسخه وردپرس را با استفاده از cPanel حذف کنیم ؟

هر چند وقت یک بار ، خبر هایی در مورد هک شدن وب سایت ها به گوشمان ی رسد . همانطور که می دانید ، 32٪ از وب سایت ها توسط وردپرس طراحی شده اند و هر روز در حل بیشتر شدن هستند .

بیشتر هکر ها وب سایت های وردپرسی را هدف قرار می دهند . برای همین  همیشه توصیه می شود هیچ عنصر آسیب پذیری را در سایت به حال خودش رها نکنید .

متاسفانه خیلی از افراد نمی دانند که یک هکر می تواند با بررسی شماره نسخه وردپرس یک سایت ، آن را هک کند . اگر از یک نسخه قدیمی وردپرس استفاده می کنید ، ممکن است هر هکری یک کد مخرب به سایت شما بفرستد .

راه حل

این است که همه چیز را به روز رسانی کنید و شماره نسخه وردپرس را مخفی نگه دارید تا حتی اگر از یک نسخه قدیمی استفاده می کنید ، هیچ کس نتواند از آن مطلع شود .

همه آدم ها به این موضوع دقت نمی کنند و ممکن است درست پس از راه اندازی آخرین نسخه ، فرصتی برای به روزرسانی وردپرس پیدا نکنند . در این صورت ، پنهان کردن شماره نسخه وردپرس از واجبات است .

آموزش های زیادی در اینترنت وجود دارد ، اما بیشتر آن ها یک راه حل ناقص ارائه می دهند . آن هم این است که شماره نسخه وردپرس را از عنوان حذف می کند ، نه از منابع RSS .

در این مقاله ، من قصد دارم یک راه حل دائمی به شما ارائه دهم .

نحوه ویرایش توابع .php

اگر کسی به شما پیشنهاد دهد کدی را در فایل header.php کپی و جایگذاری کنید ، این کار بی فایده است . شما باید از متد تحلیلی استفاده کنید .

همانطور که می دانید ، توابع .php فایلی است که کلیه عملکرد های وردپرس در یک وب سایت وردپرسی کنترل می کند .

آیا می دانید چطور چنین فایلی را ویرایش کنید ؟

دو راه مختلف برای این کار وجود دارد . یکی با استفاده از FTP ، دیگری با استفاده از cPanel . چند شرکت میزبان وب اجازه دسترسی به FTP را نمی دهند ، بنابراین من قصد دارم از روش cPanel استفاده کنم .

توجه : اگر توسعه دهنده قالب وردپرس شما هوشمند است ، یک تم با کد داخلی را در اختیار شما قرار می دهد که نسخه وردپرس را پنهان می کند .

اما شما اول باید ممطمئن شوید . و بعد ، مراحل زیر را دنبال کنید .

مرحله 1 :

وارد حساب cPanel خود شوید و به دنبال آیکون file manager بگردید . به احتمال زیاد ، می توانید آن را در بخش Files پیدا کنید .

نحوه حذف شماره نسخه وردپرس با استفاده از cPanel

طرح layout ممکن است متفاوت باشد ، چون هر شرکت میزبانی وب طرح cPanel متفاوتی را ارائه می دهد. مثلا بعضی طرح ها آبی رنگ و بعضی سبز رنگ هستند .

مرحله 2 :

اکنون اگر پنجره ای برای انتخاب دایرکتوری موردنظر برای باز کردن مشاهده کردید ، ریشه سند یا دایرکتوری public_html را انتخاب کنید .

نحوه حذف شماره نسخه وردپرس با استفاده از cPanel

اما برخی از شرکت ها دایرکتوری اصلی را باز می کنند ، از این طریق می توانید از نوار کناری سمت چپ روی لینک public_html کلیک کنید .

مرحله 3 :

همانطور که می دانید پلاگین ها ، تم های یک سایت در پوشه wp-content وجود دارند ، پس آن را باز کنید .

نحوه حذف شماره نسخه وردپرس با استفاده از cPanel

 

مرحله 4 :

برای دیدن همه تم های فعال و غیر فعال بر روی پوشه themes کلیک کنید . پوشه تم فعال وردپرس خود را باز کنید .

نحوه حذف شماره نسخه وردپرس با استفاده از cPanel

 

مرحله 5 :

کمی اسکرول کنید ، بعد می توانید فایل functions.php را پیدا کنید . کلیک راست کرده و edit را انتخاب کنید . مثل همیشه ، از منوی پیمایش می توانید از گزینه ویرایش استاندارد نیز استفاده کنید .

نحوه حذف شماره نسخه وردپرس با استفاده از cPanel

برای تأیید رمزگذاری یک پنجره ظاهر می شود و شما باید روی دکمه Edit کلیک کنید .

مرحله 6 :

حالا شما یک برگه جدید در مرورگر وب مشاهده می کنید که تمام کد های موجود در فایل functions.php را نشان می دهد .

شماره نسخه وردپرس
کد را در فایل کپی و پیست کنید . از گوشه بالا سمت راست روی دکمه Save Changes  کلیک کنید . حالا اگر کد منبع سایت خود را بررسی کنید ، نمی توانید شماره نسخه وردپرس را پیدا کنید .

تبریک !  حالا شما به راحتی می توانید شماره نسخه وردپرس را پنهان کنید .

حذف شماره نسخه وردپرس آسان است !

وردپرس

بعضی اوقات می بینیم که افراد در مورد یک پلت فرم ناامن وردپرس شروع به صحبت می کنند ، اما فراموش می کنند که ایمن نگه داشتن یک وب سایت مسئولیت خود آن ها است .

تعداد زیادی آموزش رایگان در دسترس است که به کاربران وردپرس کمک می کند تا سطح امنیتی وب سایت های خود را بیشتر  کنند . همانطور که می بینید ، پنهان کردن شماره نسخه وردپرس مسئله خاصی نیست .

نتیجه گیری

امیدوارم ویرایش فایل functions.php شما را نترساند . اما من می خواهم به شما پیشنهاد کنم قبل از ویرایش هر چیزی ، از سایت خود و پایگاه داده آن بکاپ بگیرید .

به نظرتان حالا می توانید شماره نسخه وردپرس را حذف کنید ؟