5 اشتباه رایج در وب سایت وردپرس و نحوه رفع آن ها
5 اشتباه رایج در وب سایت وردپرس و نحوه رفع آن ها آموزش

آیا می دانید بزرگترین اشتباهات در یک وب سایت وردپرس را چطور بر طرف کنید ؟

تقریباً از بین هر سه سایت در سراسر جهان ، یک سایت وردپرس را پیدا می کنید . دلیل اصلی این اتفاق این است که وردپرس ، ایجاد وبلاگ یا وب سایت را برای همه افراد امکان پذیر می کند . آن هم با صرف نظر از سطح مهارت آن ها !

البته نداشتن مهارت کافی هم باعث می شود که بعضی افراد حتی بدون اینکه خودشان بفهمند ، اشتباه کنند . در این مقاله من به بعضی از بزرگترین اشتباهات وب سایت وردپرس و نحوه رفع آن ها اشاره کرده ام . بهتر است برای سلامتی وب سایتتان هم که شده این اشتباهات را مرتکب نشوید !

1. عدم بهینه سازی صفحه برای SEO

سایت وردپرس

اگر از ابتدایی ترین روش های بهینه سازی موتور جستجو برای صفحه سایت وردپرس تان استفاده نکنید ، متاسفانه حتی بهترین ارائه دهنده هاست وردپرس هم نمی تواند کاری برای شما بکند .

هر تصویری داخل سایت باید بهینه شود و شما باید از عنوان های فرعی برای لینک های داخلی و از کلمات کلیدی طبیعی استفاده کنید .

این ها همه روش های رایگانی است که می توانید هنگام تولید محتوا ، SEO وب سایت را بهبود ببخشید. با این حال ، بسیاری از دارندگان وب سایت وردپرس این روش های ساده را انجام نمی دهند و صفحات وب آنها ضعیف می شود  .

حداقل باید در حال نوشتن یک عنوان HTML جذاب و کوتاه باشید که به خوانندگان شما کمک کند تا درک کنند موضوع پست وبلاگ شما چیست .

این عنوان باید 55 حرف یا کمتر باشد . به علاوه ، توضیحات متایی را اضافه کنید که خوانندگان را تحریک می کند تا روی محتوا کلیک کنند . این توصیف خلاصه وار نباید بیش از 160 نویسه باشد .

2. ریدایرکت نکردن لینک های شکسته

سایت وردپرس

هنگام ایجاد صفحات ویرایش در وب سایت ، یا حتی تغییر و متراکم کردن دسته بندی ها و برچسب ها می تواند بر صفحات وردپرس تأثیر منفی بگذارد ، به خصوص اگر ریدایرکت ها در نظر گرفته نشوند .

درست مثل وقتی که از خانه خود نقل مکان می کنید ، یک آدرس حمل و نقل به دفتر پست ارائه می دهید ، باید همین کار را با ریدایرکت وب سایت انجام دهید .

وقتی که یک URL حذف شده یا تغییر می کند ، یک آدرس جدید به آن داده می شود . در واقع هرکسی که URL قدیمی را سرچ می کند ، باید به URL جدید ریدایرکت شود .

بنابراین ، در هر زمان که URL تغییر کرد یا حذف شد ، باید یک تغییر مسیر یا همان ریدایرکت ایجاد کنید . این کار به SEO سایت وردپرس شما کمک می کند .

چون موتور های جستجو لینک های خراب یا شکسته را پیدا نمی کنند . برای رفع این اشتباه اغلب می توانید پلاگین های رایگان یا ارزانی را پیدا کنید تا به شما کمک کنند .

پیشنهاد می کنم مقاله نحوه حذف لینک های شکسته ( Broken Links) از وب سایت را بخوانید .

3. انتخاب یک ارائه دهنده میزبانی وب ناامن

سایت وردپرس

یکی از بزرگترین اشتباهات می تواند اولین تصمیمی باشد که می گیرید . انتخاب یک میزبان وب مناسب به سرعت ، پشتیبانی و امنیت آن بستگی دارد .

اگر میزبان وب سایت شما نتواند این اصول را ارائه دهد ، ممکن است سایت وردپرس شما ضعیف شود . هنگام شروع ، ممکن است وسوسه شوید که میزبانی رایگان وردپرس را پیدا کنید ، و این ممکن است روش خوبی برای شروع شما باشد .

شما همچنین می توانید یک طرح میزبانی رایگان انتخاب کنید که به شما امکان می دهد در مورد راه اندازی سایت وردپرس اطلاعات کسب کنید .

با این حال ، بعد از اینکه رشد سایتتان شروع شد ، ممکن است احتیاج داشته باشید تا به یک برنامه میزبانی ارزان وردپرس ارتقا دهید . با این کار می توانید منابع بیشتری را به سایت خود اختصاص دهید .

همانطور که سایت شما رشد می کند ، روز به روز به تعداد بازدید کننده ها اضافه می شود . پس باید پلن هاست خود را به روز کنید تا بتواند با نیاز های شما مطابقت داشته باشد .

این مسئله خیلی مهم است .چون بدترین چیز ، داشتن سایتی است که بارگیری آن خیلی طول بکشد . بخاطر این که این اتفاق ممکن است افراد را ترغیب کند تا از صفحه شما خارج شوند . چون هیچ کس دلش نمی خواهد وقتش را در یک سایت کُند تلف کند !

برای کمک به حل این مشکل ، توصیه می کنیم ارائه دهنده هاست را متناسب با نیاز های سایتتان انتخاب کنید .

لوکس هاست یکی از بهترین بسته های میزبانی وردپرس را در اینترنت ارائه می دهد .

اگر شما یک کاربر جدید وردپرس هستید ، آن ها پلن های متفاوت وردپرس را ارائه می دهند . و شما می توانید متناسب با نیزا های خودتان از بین آن ها انتخاب کنید .

حتی اگر با یک پلن هاست وردپرس متفاوت هم سایتتان را شروع کرده باشید ، می توانید به راحتی با انتقال وردپرس به لوکس هاست بروید ، که فقط با چند کلیک آن را منتقل می کند . همچنین پشتیبانی وردپرس را با به کارگیری متخصصین وردپرس برای مشاوره ، نگهداری ، به روزرسانی و رفع مشکلات وب‌سایت های وردپرسی در اختیار شما می گذارد .

4. در نظر نگرفتن موقعیت سرور

سایت وردپرس

بارگذاری سرعت سایت یکی از بزرگترین عوامل مهم در رتبه بندی آن است . اگر یک وب سایت سریع می خواهید ، علاوه بر بهینه سازی سایت خود و انتخاب یک میزبان وب سایت مناسب ، باید مکان سرور را نیز در نظر بگیرید .

سروری را پیدا کنید که در شرکتی میزبان باشد که بیشتر بازدید کنندگان شما در آن واقع شده اند . بنابراین ، اگر بیشتر افراد در آسیا را هدف قرار می دهید ، ممکن است بخواهید هاست وردپرس در آسیا را در نظر بگیرید . این کار برای سایت وردپرس شما بهترین نتایج را به همراه خواهد داشت .

این تغییر کوچک می تواند به افزایش سرعت وب سایت شما کمک کند و بازدید کنندگان شما را بیشتر از قبل کند .

5. موبایل فرندلی نبودن

سایت وردپرس

خیلی از بازدید کنندگان شما ممکن است از طریق تلفن همراهشان به وب سایت شما دسترسی پیدا کنند . بنابراین یک تغییر کوچک که باید انجام دهید ، این است که مطمئن شوید سایت شما رییسپانسیو و موبایل فرندلی است .

اگر از قبل آن را برای موبایل بهینه نکرده اید ، فوراً کار را شروع کنید تا دیر نشده . اگر بازدیدکنندگان موبایل تجربه کاربری مثبتی نداشته باشند ، به احتمال زیاد از وب سایت شما خارج می شوند . و  در نهایت تاسف، شما قسمت عمده ای از ترافیک مفیدی که می توانستید داشته باشید را از دست می دهید .

یک کاری که می توانید برای جلوگیری از این مشکل انجام دهید ، ریپانسیو بودن وب سایت وردپرس تان است .

یک وب سایت ریسپانسیو از همان محتوا و اطلاعات برخوردار خواهد بود ، اما متناسب با اندازه دستگاه موبایلی که در آن هستید تنظیم می شود .

گوگل حتی گفته است که طراحی ریسپانسیو برای وب سایت های تلفن همراه را ترجیح می دهد . میزان Flash مورد استفاده در وب سایت خود را کاهش دهید . چون برای سئو بسیار بد است .

Flash باعث کند شدن سایت شما می شود و اغلب در بسیاری از مرورگر ها و دستگاه های مختلف کار نمی کند. پس بهتر است از همه آن استفاده نکنید .

وردپرس می تواند ابزاری عالی برای ساخت سایت باشد ، اما حواستان باشد تا با انجام ندادن این اشتباهات ساده ، از آن به نفع کسب و کارتان استفاده کنید .