نحوه رفع خطای ” اتصال شما خصوصی نیست ” برای وردپرس
نحوه رفع خطای ” اتصال شما خصوصی نیست ” برای وردپرس آموزش

 خطای ” اتصال شما خصوصی نیست ” یا Your Connection Is Not Private چیست ؟

ممکان است وقتی در حال تلاش برای دسترسی به سایت خود در اینترنت هستید ، خطای ” اتصال شما خصوصی نیست ” را در مرورگرتان مشاهده کنید . خب باید به شما بگویم اصلا نیازی نیست از این جلمه بترسید ، چون این اتفاق معمولاً از سمت مرورگر و به دلیل مشکل اتصال  می افتد .

در این آموزش ، می خواهم شما را با تمام علل و راه حل های ممکن این خطا آشنا کنم . بیشتر این موارد شامل تغییرات محلی در تنظیمات مرورگر ، شبکه و کامپیوتر شما می شود . پس لطفا تا آخر مقاله با من همراه باشید 🙂

روش های مختلف برای حل خطای ” اتصال شما خصوصی نیست “

بیشتر مواقع ، هر کسی خطایی در ارتباط با اتصال به سایت مشاهده می کند ، معمولاً به گواهینامه SSL شک می کند . اما همیشه اینطور نیست . این قسمت روش های ساده برای حل خطای اتصال را بررسی می کنیم

1) صفحه را دوباره بارگیری کنید .

بارگیری مجدد صفحه

گاهی اوقات ، وقتی که شرکت میزبان شما مجدداً به یک گواهینامه SSL متصل می شود ، مرورگر شما قادر به شناسایی مستقیم آن نیست . بنابراین ، بهترین کار این است که همیشه صفحه را چند بار بارگیری کنید .

این راه حل خیلی ساده است و در بیشتر موارد جواب می دهد .

 

2) حافظه پنهان (cache) و داده های مرورگر را پاک کنید .

پاک کردن حافظه پنهان

وقتی یک مرورگر قادر به شناسایی تغییرات است اما به دلیل حافظه پنهان و تاریخچه مرور خود قادر به نمایش آن ها نیست ، باید کَش مرورگر را پاک کنید .

این مشکل معمولا هنگام استفاده از Google Chrome رخ می دهد . در صورت تمایل می توانید کوکی ها را نیز پاک کنید . فقط حواستان باشد  ، پس از پاک کردن کوکی ها ، از همه سایت ها خارج می شوید و باید دوباره وارد سیستم شوید .

نحوه رفع خطای "اتصال شما خصوصی نیست" برای وردپرس

برای پاک کردن حافظه پنهان مرورگر در Chrome ، این مراحل را دنبال کنید :

روی سه نقطه در گوشه بالا سمت راست کلیک کنید و به History بروید .
گزینه Clear Browsing Data را در سمت چپ بزنید .
برای پاک کردن حافظه پنهان و کوکی های مرورگر ، جعبه های موجود در زیر تب Basic را علامت بزنید یا برای گزینه های بیشتر به تب Advanced بروید.
از منوی کشویی محدوده زمان ، All time را انتخاب کنید.

3) از حالت ناشناس استفاده کنید .

اگر نمی خواهید حافظه پنهان یا سابقه مرورگر خود را پاک کنید ، می توانید از حالت ناشناس آن استفاده کنید . مرورگر هیچ سابقه یا حافظه پنهانی را در این تنظیمات ذخیره نمی کند.

نحوه رفع خطای "اتصال شما خصوصی نیست" برای وردپرس

برای باز کردن حالت ناشناس در Google Chrome ، لطفا CTRL + SHIFT + N را فشار دهید .

همچنین می توانید بر روی سه نقطه در گوشه بالا سمت راست کلیک کرده و دکمه New Incognito Window را انتخاب کنید . بعد سعی کنید URL سایت خود را باز کرده و بررسی کنید که آیا این سایت کار می کند یا نه .

4) آنتی ویروسی که دارید را بررسی کنید .

آنتی ویروس

در بسیاری از موارد ، یک آنتی ویروس دلیل جلوگیری از دسترسی شما به یک سایت است . این فقط مربوط به یک سایت نیست ، شما می توانید هنگام دسترسی به هر سایتی با خطای ” اتصال شما خصوصی نیست ” روبرو شوید .

بنابراین ، بهترین گزینه برای بررسی اینکه آیا یک آنتی ویروس مشکل ایجاد می کند یا خیر ، غیرفعال کردن آن است . اول آنتی ویروس را غیرفعال کنید ، بعد حافظه پنهان مرورگر خود را پاک کنید و سعی کنید به سایت خود دسترسی پیدا کنید .

5) روی سایت ناامن کلیک کنید .

سایت نا امن

وقتی خطای ” اتصال شما خصوصی نیست ” را دریافت کردید ، همچنین گزینه ای برای کلیک بر روی ” Advanced ” را مشاهده خواهید کرد که به شما امکان می دهد به یک نسخه ناامن سایت دسترسی پیدا کنید .

فقط درصورتی که سایت مال خودتان باشد از این ترفند استفاده کنید . اگر می خواهید به مطالب شخصی سایت دیگر دسترسی پیدا کنید ، ایده خوبی نیست زیرا ممکن است محتوای مخرب یا موارد مشابهی داشته باشد .

6)  از اتصال به Wi-Fi عمومی خودداری کنید .

وای فای

وقتی می خواهید سایتی را هنگام نشستن در یک کافه یا فرودگاه باز کنید و از اتصال Wi-Fi عمومی استفاده کنید ، ممکن است خطایی رخ دهد .

این خطا به این دلیل است که اتصالات عمومی معمولاً بر روی HTTP اجرا می شوند . بنابراین ، وقتی سایتی را باز می کنید که دارای SSL است ، ممکن است اطلاعات شما رمزگذاری نشود و خطای ” اتصال شما خصوصی نیست ” را مشاهده می کنید .

استفاده از Wi-Fi عمومی همچنین برای داده های شما ایمن نیست .  تا حد امکان از آن استفاده نکنید .

 

نتیجه گیری

تعداد زیادی مرورگر وجود دارد ، اما Google Chrome یکی از مرورگر هایی است که خطای ” اتصال شما خصوصی نیست ” را نمایش می دهد . گاهی اوقات ، تغییر مرورگر هم ایده خوبی است .

می توانید از Opera ، Firefox و Safari استفاده کنید . امیدوارم با رعایت روش هایی که در بالا ذکر شد مسئله را حل کرده باشید .